Nejžádanější jsou eurovíkendy v Paříži a Londýně

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Ve shonu všedních dní se člověk po delším čase cítí unaven. Vybočit z jednotvárnosti všedních dní a načerpat síly se nejlépe daří během dovolených. Delší dovolenou si však většina z nás šetří na léto, kdy je pěkné počasí. Zajímavý zájezd lze však prožít i během víkendu a to formou eurovíkendu, který vám zprostředkuje spoustu zážitků, aniž byste ukrojili ze své dovolené.

Co lze od eurovíkendu očekávat?

Cestovní kanceláří nabízí zájemcům o cestování tzv. eurovíkendy, které se těší stále větší oblibě. Pobytem typu eurovíkend si můžete dopřát cestovatelské zážitky, aniž byste museli měnit pracovní program.

Zpravidla se jedná o pobyt od pátečního odpoledne do neděle. Stačí vybrat jen cílovou destinaci a cestovní kancelář už v rámci eurovíkendu zajistí leteckou přepravu na místo určení, ubytování, stravu, přepravu z letiště do ubytovacího zařízení, někdy jsou do ceny eurovíkendu zahrnuty i vstupy do nejzajímavějších památek či služby průvodce.

Mezi nejvyhledávanější cíle eurovíkendů patří Paříž a Londýn. Tato skvostná města  nenabízí pouze velké množství zajímavých památek, ale také dostatek zajímavostí, které lze obdivovat i navzdory nepříznivému zimnímu počasí.

Paříž

Paříž, město módy a umělců, nabízí nesčetné množství památek. Nejtypičtější symbol Paříže, Eiffelova věž, sice nabízí kvalitnější rozhled za pěkného počasí, ale i zimě z ní zahlédnete řadu pařížských památek. Mezi nejnavštěvovanější památky Paříže patří gotická katedrála Notre Dame a bazilika Sacré Coeur ve čtvrti Mont Marte, čtvrti malířů a umělců.

Katedrála Notre Dame, zdroj: wikipedia.org

Katedrála Notre Dame, zdroj: wikipedia.org

V nepřízni počasí mohou milovníci umění nejen zvenčí, ale také zevnitř obdivovat muzeum Louvre, které ukrývá také světoznámý obraz Mona Lisa. Zájemce o historii a armádu naopak zaujme Muzeum armády v pařížské Invalidovně. Velmi vyhledávanou součástí pařížských eurovíkendů bývá výlet do nedalekého Versailles s prohlídkou interiérů zámku i královských zahrad. Po dni plném zážitků lze ještě vychutnat noční život Paříže, například v tradičních kabaretech.

Eurovíkend v Paříži lze snadno zajistit i svépomocí. Z Prahy létá do Paříže několik leteckých společností a zpáteční letenka se pohybuje kolem 3 000 Kč. Ačkoliv drtivá většina turistů zamíří do Paříže, celá Francie má co nabídnout. Dovolená na Francouzské riviéře může být ideální tip na vaši příští letní dovolenou.

Dovolená ve Francii aneb poznejte zemi kvalitního vína a levandulových polí.

Londýn

Nejvyhledávanějšími památkami Londýna jsou Tower Bridge, Big Ben, Buckinghamský palác a slavné budovy parlamentu. K dalším turistickým cílům patří Trafalgarské náměstí, katedrála sv. Pavla či Westminsterské opatství. I v Londýně si přijdou na své milovníci umění, a to v Národní galerii, která ukrývá řadu skvostů. Ti, kdo upřednostňují moderní umění, zaujme Tate galerie.

Zájemci o historii navštíví Britské muzeum, vědecky orientovaní turisté upřednostní naopak Science muzeum. Zábavným zpestřením v sychravém počasí může být také návštěva světoznámého Muzea voskových figurín Madame Tussaud.

Shard "Střep" Londýn, zdroj: wikipedia.org

Shard „Střep“ Londýn, zdroj: wikipedia.org

Pokud se zajímáte zejména o moderní atrakce, můžete se vydat na London Eye nebo obdivovat Shard, druhý nejvyšší mrakodrap v Evropě. Londýn je nejen ideální pro poznávání turistických zajímavostí, ale můžete i procvičit vaši angličtinu v rámci jednoho z mnoha jazykových kurzů.

Londýn je město, kam létá z Prahy řada leteckých společností a občas lze v akci sehnat letenku i za méně než 1 000 Kč. Pak stačí jen zajistit ubytování a můžete vyrazit za poznáním.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *