Největší řecké ostrovy Korfu a Kréta lákají na letní dovolenou

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Řecko bylo vždy zemí, kde byli lidé pohostinní a příjemní. Není proto divu, že do této krásné země, která má bohatou historii, ročně míří tisíce českých občanů za dovolenou. Plánujete-li letos dovolenou v zahraničí, pak právě Řecko a jeho malebné ostrovy mohou být tou správnou volbou.

Představme si dva z nejvýznamnějších řeckých ostrovů – Krétu a Korfu. Právě na tyto ostrovy pořádají mnohé cestovní kanceláře pobytové zájezdy během hlavní turistické sezony. Nyní tak můžete využít first minute akce a získat tak dobrou cenu.

Kréta – místo, kde na vás dýchne bohatá řecká historie

Ostrov Kréta je odnepaměti spojován s řeckou mytologií, vždyť je považován za místo, kde se zrodil Zeus, vládce všech olympských bohů. Největší řecký ostrov tak logicky učaruje všem z vás, kteří máte rádi historii a mytologii. Památek je zde na tak relativně malou plochu opravdu velké množství, jako příklad si uveďme Mínojské paláce Knóssos a Faistos, nebo také ostrovní pevnost Spinalongu, která sloužila k ochraně přístavu Elounda.

Počasí v létě je teplé a téměř beze srážek, průměrná teplota se pohybuje okolo 30°C a teplota moře se vyšplhá na příjemných 26°C.

Kréta je však zároveň i místem, které zaujme cestovatele a milovníky přírodních úkazů. Ti určitě neopomenou navštívit soutěsku Samaria, která je vůbec nejdelší v celé Evropě.

Mezi známé turistické oblasti Kréty pak patří Platanais či Agia Marina. Cestovní kanceláře, které pořádají zájezdy a pobyty na Krétě, obvykle nabízejí kromě volného programu také poznávací výlety, díky nimž poznáte tato vyjmenovaná a mnohá další zajímavá místa.

Zvětšit mapu

Korfu – skvělé místo pro odpočinek

Podobně malebným ostrovem, na něž nabízí dovolené mnohé cestovní kanceláře, krom jiných například tiptravel.sk, je také Korfu. I ten je součástí Řecka, jde o celkově druhý největší ostrov v jeho područí.

Korfu je místem, které je ideální pro dovolenou, kdy si chcete odpočinout od běžných pracovních povinností, polehávat u pláže a vychutnávat si sluneční paprsky a příjemně teplé počasí. Tento ostrov je oproti Krétě umístěn více na severu, takže průměrné teploty jsou o něco nižší. Během hlavní turistické sezóny se teplota vzduchu pohybuje kolem 28°C a moře 23°C.

I Korfu však má co nabídnout z hlediska kulturních zážitků. Za pozornost stojí návštěva samotného hlavního města Korfu, které je již několik let zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Turisté hojně navštěvují například palác Achillion nebo kostel svatého Spyridiona.

Ať už si v nabídce své oblíbené cestovní kanceláře pro letošní léto zvolíte Korfu nebo Krétu, rozhodně vás čekají příjemné chvíle, na které budete minimálně po následující rok vzpomínat jen a jen v dobrém.

Zvětšit mapu

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Léto se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *