Nejlepší lyžařské středisko na Slovensku? Ski areál Jasná Chopok

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Lyžařská sezona je v plném proudu. Dětem se blíží jarní prázdniny, a proto rodiny s dětmi, ale i všichni ostatní milovníci zimních sportů mají nejvyšší čas zvolit cíl své letošní zimní dovolené. Plánujete-li navštívit špičkové lyžařské centrum, nemusíte se poohlížet pouze v Alpách. S nejlepšími alpskými středisky se může směle měřit například slovenský Ski areál Jasná Chopok.

Poloha střediska Jasná Chopok

Ski areál Jasná Chopok se nachází v Nízkých Tatrách. Chopok je jejich druhý nejvyšší vrchol a tyčí se 2 024 m. n. m. Lyžuje se na severní a jižní straně vrcholu, přičemž lyžařský areál se rozprostírá v nadmořské výšce od 1080 do 2004 metrů.

Výchozím bodem je Jasná, která leží zhruba 15 km od Liptovského Mikuláše.
Dopravit se sem můžete vlastním autem po silnici Žilina – Rožumberok – Liptovský Mikuláš , potom směr Dämenovská dolina. Pro představu – z Brna do Ski areálu Jasná Chopok urazíte vzdálenost zhruba 210 km.

K přepravě také můžete využít autobusové spoje nebo rychlík do Liptovského Mikuláše a pro posledních 15 km cesty do Jasné přesednout na autobus.

Mapa lyžařské oblasti Jasná - Chopok, zdroj: chopok.cz

Mapa lyžařské oblasti Jasná – Chopok, zdroj: chopok.cz

Využijte zimní dovolenou jako seznamu pro seniory, více zde.

Vybavení střediska

V posledních letech došlo k velkým investicím do modernizace lyžařského areálu. Díky nim se Jasná Chopok co do kvality řadí hned za nejlepší ski centra v Alpách. Jedná se o největší lyžařské centrum na Slovensku. O jeho kvalitě svědčí i to, že se zde koná například světový a evropský pohár RS, mistrovství Evropy i světa ve sjezdovém lyžování juniorů a další mezinárodní soutěže.

Ski areál Jasná Chopok nabízí dokonalé zimní vyžití opravdu pro všechny:

  • sjezdovky – v areálu se nachází 29 km sjezdovek ve všech typech obtížnosti, zhruba 30% z nich se řadí mezi lehké, středně těžkých je 48% sjezdovek, zbytek připadá na sjezdovky nejobtížnější
  • běžky – pro pohyb ve volném terénu můžete zvolit dvě přizpůsobené běžecké tratě, které lze mechanicky upravovat, a proto nabízí plný komfort, dohromady zde naleznete 15 km běžeckých tratí
  • snowboard – na severní straně Chopku naleznete Snowboard Park, zde nechybí množství skoků a railů, jeho součástí je i vlastní vlek
  • freeridové trasy
  • skialpining
  • noční lyžování – 2 km sjezdovky jsou upraveny pro možnost nasvíceného nočního lyžování
  • lyžování pro děti – v areálu se nachází lyžařská škola i úseky vhodné pro rodiny s dětmi
  • snowpark pro začátečníky
  • atrakce – v areálu najdete i množství dalších atrakcí na sněhu, ledu atd.

Areál je dále vybaven vleky (6 z nich je vhodných pro děti), dále zde najdete i lanovky sedačkové i kabinkové. Moderní větruodolná lanovka rovněž propojuje jižní a severní svah. Samozřejmostí je možnost umělého zasněžování. V areálu je proto možné lyžovat od začátku prosince až do konce dubna.

Občerstvení a ubytování

Občerstvit se v průběhu dne můžete například v samoobslužné restauraci nebo ve stylově zařízené restauraci. Na samotném vrcholu se nachází nová vyhlídková restaurace Rotunda. Existuje zde mnoho možností ubytování od ubytování přímo ve ski areálu, mnoho ubytovacích zařízení různých cenových kategorií se také nachází na cestě z Liptovského Mikuláše.

Pohodlné ubytování v oblasti Nízkých Tater nabízí například Hotel Ski&Wellness Residence Družba, který se nachází v centru lyžařského střediska Jasná. Jeho umístění přímo na sjezdovce nabízí plný komfort pro ubytované lyžaře. Po sportovně náročném dni můžete přímo v hotelu relaxovat díky široké nabídce masáží a dalších wellness procedur.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Slovensko, Zima se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *