Nebojte se zkažené dovolené. Zvolte pojistnou ochranu

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Investovali jste nemalé peníze do dovolené a nyní máte obavu, že nebude taková, jakou očekáváte? Výběrem vhodného cestovního pojištění můžete za každý problém, který vás na dovolené potká, získat finanční kompenzaci.

Cestovní pojištění nemusí sloužit jen k úhradě léčebných výloh

Je zde cestovní pojištění do zahraničí. Tato pojistka je sice primárně spojena s hrazením léčebných výdajů. Které můžeme způsobit kdekoli – i ve Velké Británii. Může však nabídnout i řadu věcí navíc. Namátkou můžeme zmínit kompenzace za zpoždění letu, ztrátu zavazadel nebo storno zájezdu. Ideální je porovnat nabídky od více cestovních pojišťoven a vybrat to nejvhodnější. Každá cesta je svým způsobem unikátní, proto se nedá říct, že by některá pojišťovna byla výrazně lepší než ostatní.

Zpoždění nepotěší nikoho

Co může být prvním rizikem, o kterém je dobré se zmínit? Je to samozřejmě zpoždění, u kterého dnes hrozí, že může být třeba i v několika hodinách. I když sjednáme nejlevnější cestovní pojištění, můžeme si být jisti zajímavými možnostmi kompenzace tohoto stavu. A to nejenom v případě, kdy je zpožděný let, ale třeba i v případě, kdy jsou zpožděná zavazadla.

Toto a mnohé další může obsahovat komplexní cestovní pojištění. A kolik od pojišťovny dostanete a za jakých podmínek jsou konkrétní kompenzace uplatňovány? To zjistíte tak, že využijete srovnání cestovního pojištění a sami si konkrétně zvolíte to, jak bude vaše pojistka vypadat.

Zkažené počasí není nic příjemného

Co je druhým rizikem, které může být s naší dovolenou spojeno? Je to samozřejmě počasí. Pokud nevyjde, je to samozřejmě vcelku velký problém. I ten lze ale kompenzovat. Pokud zvolíme cestovní pojištění do EU, ale i cestovní pojištění mimo EU, lze si pojistit to, že v případě kdy slunce nebude na obloze, můžeme žádat o kompenzaci. I zde však s ohledem na konkrétní podmínky.

Něco podobného můžeme zažít v případě, kdy sjednáme cestovní pojištění na hory. V těchto situacích se však nemluví o slunci, ale o sněhové pokrývce. Pokud sníh nebude, můžeme to nahlásit naší pojišťovně.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy od čtenářů se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *