Myslete při cestách do zahraničí také na koronavirus. Jak to ovlivní cestovní pojištění?

pojištění na cesty do zahraničí

Svět se nachází v době pandemie koronaviru, která bohužel negativně ovlivňuje mnoho stránek našeho života. Mezi jednu z nejzásadnějších patří rozhodně cestování, které je dnes v mnoha ohledech ztížené. Můžeme se také v cizině snadno dostat do situace, kterou nedokážeme přímo ovlivnit, jako je například karanténa. Proto je důležité v těchto těžkých časech myslet na kvalitní cestovní pojištění dvojnásob.

Je nutné mít na koronavirus připojištění?

Pokud onemocníte nemocí COVID-19, kterou způsobuje nová forma koronaviru, dobré pojištění by vám mělo zajistit krytí léčebných výloh už v základu. Cestovní pojištění na covid 19 by tak mělo být u dobré pojišťovny zahrnuto už samo o sobě. Taková ERGO pojišťovna vám již v rámci standardního cestovního pojištění nabídne dokonce něco navíc. Nemusíte se totiž obávat ani v oblastech, kde správní orgány nedoporučily cestovat, za předpokladu, že splníte veškerá pravidla, která jsou nutná pro vstup na území konkrétního státu. I v takovém případě vám tedy bude vyplaceno případné plnění, které souvisí s náklady na ošetření.

Cestovní pojištění na covid 19

Jak je to s karanténou?

Ptáte se na to, co se stane, pokud se dostanete do karantény? U již zmiňované ERGO pojišťovny, která vám nabízí pojištění na cesty do zahraničí, si můžete bezplatně prodloužit platnost vašeho cestovního pojištění. Díky tomu nepřijdete o pojistné krytí. Zde patří nejen hrazení léčebných výloh, které mohou souviset třeba právě s koronavirem, ale třeba také: 

  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti

Jsou tady nějaké výjimky?

Pamatujte na to, že u každého pojištění existují určité výjimky. Pokud například budete muset neplánovaně prodloužit pobyt kvůli karanténě, tak vám nebudou hrazeny náklady, které budete mít navíc na ubytování nebo na stravu. To samé platí pro letenku, kterou si zařídíte v jiném termínu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.