Montreal – druhé největší město v Kanadě

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Montreal je město, které rozhodně stojí za pozornost a to nejen z toho důvodu, že je druhým největším městem Kanady. Montreal může nabídnout celou řadu zajímavých turistických atrakcí a o jeho kvalitě jistě hovoří i fakt, že je Montreal poměrně často vyhlašován jako jedno z nejlepších míst pro život na světě. Pokud přemýšlíte o tom, že podniknete cestu „za velkou louži“ měli byste do seznamu míst, které chcete navštívit, jistě zařadit právě Montreal.

Doprava do Montrealu – důležité je rezervovat s předstihem

Do Montrealu se z České republiky musíte dopravit letecky. Dobrou zprávou je, že do Montrealu vypravuje lety hned několik leteckých společností. Méně příjemné je, že lety nejsou většinou přímé, takže budete muset minimálně jednou přestupovat. Není to ale nic složitého. S nákupem letenky se nevyplácí otálet.

Kanada pro české občany od listopadu 2013 zrušila vízovou povinnost

Lety z České republiky nejsou moc frekventované, takže je nutné, rezervovat s předstihem a cestu dobře naplánovat. Za zpáteční letenku do Montrealu zaplatíte cca 20 000 Kč, pokud ale budete pravidelně sledovat nabídky leteckých společností, můžete se do Montrealu a zpět do Prahy dostat i za cca 16 000 Kč. Případně i méně, pokud zvolíte přestup na některém z velkých letišť v západní Evropě. Obzvlášť letenky přes Manchester nebo Londýn bývají velice výhodné.

Přistát můžete na letišti Montreal Pierre Elliott Trudeau nebo Montreal St Hubert. Z obou se dá pohodlně dostat do centra města autobusy nebo taxi službou. Po městě je nejepší pohyb metrem.

Montreal – poloha a základní informace

Montreal leží v jižní části kanadské provincie Québec (cca 190km od Ottawy, která je hlavním městem Kanady). Město je zajímavé tím, že leží na rozlehlém (cca 50km dlouhém) Montréalském ostrově a na soutoku dvou řek – Ottawy a Řeky Svatého Vavřince. Tato poloha dává městu specifický ráz. I když se Montreal nachází v Kanadě a každý logicky předpokládá, že se zde bude mluvit anglicky, je to omyl – Montreal totiž leží ve frankofonní provincii, takže více než s angličtinou se zde setkáte s francouzštinou. Na to si dejte dobrý pozor, anglicky se sice domluvíte, ale ne úplně všude a vždy.

V Montrealu se platí Kanadským dolarem (1 Kanadský dolar koupíte za cca 18,50 Kč). Ceny za běžné potraviny, ubytování i dopravu jsou srovnatelné či o něco dražší než v České republice.

Pohled na centrum města, zdroj: wikipedia.org

Pohled na centrum města, zdroj: wikipedia.org

Na prohlídku města budete potřebovat i několik dní

Montreal nabízí celou řadu turisticky zajímavých míst, na jejichž prohlídku byste si měli vyhradit i několik dní. Vaše první kroky by měly směřovat do Old Montreal – starého města, které je malebné a nabízí řadu zajímavostí. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Bazilika Notre Dame, dále Bazilika Queen Mary of the World – dokonalá kopie baziliky Svatého Petra ve Vatikánu, St. George Church – anglikánský kostel, Bazilika svatého Patrika a mnoho dalších. Tyto historické památky jistě stojí za prohlédnutí – uchvátí vás zajímavě řešené interiéry. Za prohlídku dále stojí montrealská radnice a zakusit byste měli i atmosféru trhů Marche Bonsecours. Ve starém městě se nachází řada malebných zákoutí, kde naleznete množství kaváren a restaurací.

Kanada, stejně jako Skandinávie v Evropě je zejména o uchvátné nedotčené přírodě.

Montreal moderní – rozhodně ano!

Za pozornost stojí i moderní část města, kterou tvoří mrakodrapy a velká nákupní centra. Do moderní části patří velkolepý Olympijský stadión (postaven pro Olympijské hry v roce 1976). V moderní části města můžete navštívit i unikátní podzemní nákupní centrum, kde najdete více než 1 000 obchodů.

Montreal nabízí mnohem více, jeho návštěva vás jistě bude nadmíru bavit!

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Amerika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *