Matějská pouť 2015 v Praze Holešovicích

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

K příchodu jara neodmyslitelně patří Matějská pouť, která láká do Prahy návštěvníky ze všech koutů naší republiky i z ciziny. Čím vás Matějská překvapí letos? A jaké zajímavosti můžete navštívit v jejím okolí?

Matějská pouť 2015

V letošním roce probíhá Matějská pouť od 28.2. do 19.4. Na výstavišti v pražských Holešovicích se tato oblíbená pouť se spoustou neobvyklých atrakcí koná již po padesáté druhé. Do víru zábavy se můžete vrhnout o víkendech od 10 do 22 hodin, ve všední dny potom od úterka do pátku od 14 do 21 hodin.

Nezapomeňte si včas rezervovat hotel v Praze.

Zábavu zde naleznou všichni od nejmenších dětí až po dospěláky. Malé děti užijí legraci na nafukovacích atrakcích, klasických kolotočích, houpačkách či autíčkách. Dospělí mohou okusit adrenalinové zážitky, které nabízí holandské atrakce. Na nich můžete absolvovat let volným pádem, točení hlavou dolů a další dechberoucí zážitky.

Zajímavosti a turistické cíle v blízkosti Holešovic

Pokud jste se na Matějskou pouť vydali z daleka, jistě se vám vyplatí spojit návštěvu pouti s dalšími zážitky. Praha nabízí nespočet zajímavých výletních cílů. Podívejme se však na ty, které se nachází v blízkosti Holešovic.

Hned první zajímavostí je samotné výstaviště, v jehož areálu se koná Matějská pouť. Možná vás zaujme některá z aktuálně konaných výstav. Velmi lákavý je například Mořský svět přímo v areálu výstaviště. Dále v areálu výstaviště naleznete známou Křižíkovu fontánu.

Křižíkova fontána Praha - Holešovice, zdroj: wikipedia.org

Křižíkova fontána Praha – Holešovice, zdroj: wikipedia.org

V bezprostřední blízkosti Matějské pouti se dále nachází Královská obora Stromovka. Rozsáhlá obora nabízí příjemné procházky ve vzrostlé zeleni, naleznete zde i několik rybníčků a oko potěší i Místodržitelský letohrádek na místě původního gotického loveckého hrádku.

Od výstaviště se přes nový Trojský most můžete přepravit na druhý břeh Vltavy. Tam na vás čeká Trója se svou proslulou zoologickou zahradou, botanickou zahradou nebo s Trojským zámečkem lemovaným krásně upravenou zahradou s malým bludištěm.
Na tomtéž břehu můžete absolvovat také klidnou procházku po břehu Vltavy, kde narazíte na sportovní kanál pro kanoe, kajaky i rafty.

Opačným směrem než pražská Trója se nachází Letná. Milovníci procházek se mohou přes Stromovku projít asi 3 km až na Letnou, odkud je jen co by kamenem dohodil Pražský hrad s královskou zahradou a Chotkovými sady se známým Belvederem.
Letenskými sady dále můžete dojít k Letenskému zámečku. A Letná vás dále může zaujmout i nedalekým Národním technickým muzeem nebo Národní galerií.

Ubytování v Holešovicích

Rozhodli jste se spojit návštěvu Matějské pouti s dalšími výlety? Nebo prostě jen chcete vychutnat atrakce až do pozdních večerních hodin, kdy celá pouť září spoustou barevných světel? Potom vám nezbyde než v Praze přenocovat. Nedaleko výstaviště naleznete řadů hotelů v oblasti Holešovic.

Jedním takovým je hotel Belvedere, který nabízí ubytování v Praze 7. Má prostorné a pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením, příslušenstvím pro přípravu kávy nebo čaje a s připojením k Wi-Fi. Příjemný večer můžete strávit v hotelové restauraci či baru. A dále se můžete nechat hýčkat při thajské masáži. Hotel nabízí parkování v podzemních garážích nebo v blízkém okolí hotelu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Léto, Vlakem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *