Maďarský Györ – město lázní

zdroj: slevoking.cz

zdroj: slevoking.cz

Pokud hledáte opravdový odpočinek a rádi byste nadobro skoncovali se stresem a únavou všedních dní, zajeďte si na prodloužený víkend do města Györ, jednoho z největších maďarských lázeňských měst. Nachází se přibližně 60 km od Bratislavy, kousek nejen z České Republiky, ale také ze Slovenska.

Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny již v roce 2003. Alkalická, hydrogen-uhličitanová, 63 °C teplá voda tryská z hloubky 2 000 m. Díky místní léčivé vodě se zvýšeným podílem jodidu se můžete těšit na vydatnou dávku regenerace Vašeho organismu. Termální voda blahodárně působí na kosti, artrózu, svaly a klouby.

Termál Györ – pohoda pro celou rodinu

Můžete bez obav vyrazit s celou rodinou, na své si kromě rodičů přijdou samozřejmě také děti. Co na Vás v lázních čeká? Ponoříte se do příjemně teplé vody a necháte se unášet „na vlnách“ pohody ve 3 termálních a 5 zážitkových bazénech. Dále zde najdete 2 tobogány, zahradu saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště. Pokud máte zájem ochutnat pravou maďarskou kuchyni, navštivte některou z místních restaurací či barů s příjemnou obsluhou.

Centrum města Györ, zdroj: slevoking.cz

Centrum města Györ, zdroj: slevoking.cz

Centrum města – barokní perla Maďarska

Pro milovníky historie a památek je centrum města jako stvořené. Projít si můžete několik pamětihodností, které jsou vystavěny zejména v barokním stylu. Navštivte např. Baziliku Panny Marie, Biskupský hrad či Velkou synagogu.

Tipy na dobré ubytování

Ubytujte se pohodlně přímo v lázeňském městě nedaleko samotných lázní. V nabídce je nespočet hotelů a penzionů, ze kterých to budete mít pár minut procházkové chůze. Doporučit můžeme např. rodinný hotel Amstel***, který se nachází přímo u Dunaje. Pohodlí a kvalitu ubytování nabízí také hotel Rába***, který sídlí přímo v barokním centru města.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Evropa, Léto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *