Kuba – perla Karibiku

Víte, že na Kubě existuje 14 národních parků, které zahrnují písečné ostrůvky, korálové útesy či deštné tropické lesy? Ne nadarmo se Kubě přezdívá perla Karibiku. Krásy její přírody lákají k návštěvě nejednoho zahraničního turistu. Proto chcete-li poznat kubánské bělostné pláže a zelenomodré vody Karibského moře, vypravte se na letecký poznávací zájezd na Kubu. Tento ostrovní stát ve Střední Americe má co nabídnout zvídavému návštěvníkovi.

Poznejte Kubu během 15 dní

Největší výhodou poznávacího zájezdu obvykle bývá, že během poměrně krátké doby může turista navštívit nejatraktivnější místa jím vybrané destinace. Pro tentokrát se letecky vypravíme na Kubu, největší ostrov z souostroví Velké Antily. V 15 dnech budete mít možnost se seznámit s tím, co je pro Kubu typické. Uvidíte její přírodní krásy a dokonce i tabákové plantáže v údolí VALLE DE VIÑALES, které bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Způsob pěstování tabáku domorodými zemědělci je již po několik století stále stejný a nepodlehl modernizaci.

Kubánskou koloniální éru představuje i městečko TRINIDAD ve střední části Kuby, kde se čas jakoby zastavil v polovině 19. století. Na chvíli zapomenete na současnost a její uspěchanost a zklidníte své tempo obdivem jedinečného muzea pod širým nebem.

Havana, Santa Clara či Santiago de Cuba? Každé z těchto měst nabízí turistovi spoustu lákadel – muzea, divadla, architektonické skvosty v neklasicistním stylu, vše podtržené kouzlem afroamerické kultury.

Čas na lenošení

Unaveným nohám po celodenních výletech po památkách budete moci poskytnout odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží Karibiku – na proslulém Varaderu. A aby i žaludek z toho odpočinku něco měl, tak nesmíme zapomenout ani na ochutnávku typických kubánských nápojů – rumů.

Neopakovatelné zážitky, které nepochybně zvěčníte na památku fotoaparáty, vám poskytne formou poznávacího zájezdu cestovní kancelář Redok Travel. Na jejích webových stránkách http://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/kuba/ je podrobně rozepsána trasa zájezdu včetně všech nezbytných informací.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Amerika, Letecky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.