Kdy se konají olympijské hry v Soči a jak se tam dostat?

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Olympijské hry jsou vždy výjimečnou událostí, na kterou s nadšením čekají všichni fanoušci sportu a samozřejmě i samotní sportovci. Letos se budou hry konat v ruském městě Soči. Na co se můžete těšit a jak se můžete do dějiště her dostat nejpohodlněji?

Kdy a kde všude?

Olympijské hry v Soči budou slavnostně zahájeny 7. února a sportovní klání budou trvat až do 24. února. Po skončení her se v místě budou konat i Zimní paralympijské hry 2014. Ty budou probíhat od 7. do 16. března 2014. Hry se budou odehrávat hned na několika super moderních sportovištích.

Která místa sledovat?

České fanoušky jistě bude nejvíce zajímat Adler-Arena, kde budou probíhat závody v rychlobruslení (aréna pojme až 8 000 diváků), Bolšoj stadion, který byl postaven pro účely her a je určen pro hokejový turnaj (kapacita 12 000 diváků) či Lyžařský areál Laura, který se stane dějištěm závodů v běhu na lyžích a v biatlonu.

Kvůli bombovým útokům ve Volgogradu se očekávají mimořádná bezpečnostní opatření.

Složitěji na vlastní pěst

Město Soči leží v Krasnodarském kraji u pobřeží Černého moře. Pokud byste se do Soči chtěli dostat autem, museli byste urazit více než 2500 km, což v zimním období není jednoduché. Do Soči je proto nejlepší vyrazit letecky. Do místa létá hned několik leteckých společností. Ceny zpáteční letenky mezi Prahou a Soči se pohybují  okolo 11 000 Kč. Pokud se ale do dějiště olympijských her chcete podívat v klidu a vychutnat si je bez starostí, bude i pro vás nejlepší volbou koupit si zájezd. V jeho ceně většinou jsou i vstupenky na vybraná sportovní klání.

Oficiální stránky naleznete na adrese sochi2014.com

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *