Kam vyrazíte letos na dovolenou? Vyhraje Irsko, nebo Sicílie?

Turistická sezóna je v plném proudu a kdo může, ten si už určitě naplánoval, do kterých míst se letos pojede podívat. U někoho vyhrává tuzemsko a jiní rádi opustí rodnou hroudu a zavítají do končin, kde ještě nikdy nebyli. Jak by se vám líbilo v Irsku nebo na Sicílii?

Dovolená Irsko

Evropa je pro turistiku jako dělaná

Můžete si vybrat teplý jih, nebo chladnější sever a vždy objevíte zajímavá místa. Cestovní kancelář Redok připravuje pro své klienty poznávací i pobytové zájezdy v celé řadě evropských destinací. A nejen tam, společně s ní se lze vypravit i do exotiky. Mezi tradiční země, kam čeští cestovatelé vyrážejí, patří Francie, Rakousko, Španělsko, Řecko a své kouzlo, jež spočívá v nespoutané přírodě, má i Drákulova Transylvánie v Rumunsku

Do Irska za keltskou minulostí

Kdo má rád zkoumání cizích krajů, toho určitě nadchne poznávací zájezd. Irsko nabízí fascinující přírodu a historické památky, na které je právem hrdé. Nezapomenutelné jsou pobřežní scenérie s rybářskými osadami, se kterými se v tuzemsku nemá našinec možnost setkat. Dovolená v Irsku 2021 tak může být ve znamení irské whisky nebo typického irského piva Guinnes, které lze na cestách po této zemi ochutnat. Součástí poznávacího zájezdu je také návštěva hlavního města a jeho pamětihodností.

Na ostrov boha Slunce

Už Homér psal o Sicílii jako ostrově, kde žije Helios, bůh Slunce, a Řekové zde stavěli své chrámy. Poznávací zájezd na Sicílii má výchozí bod v Neapoli, odkud se trajektem turisté přeplaví do Palerma. Zdejší atmosféra je neopakovatelná, protože se zde snoubí život starověkých Řeků, Féničanů a Arabů, jež ostrov postupně v minulosti kolonizovali, a každý národ zde zanechal svoji hmatatelnou stopu. Dovolená na Sicílii 2021 bude i možností, jak se podívat na dosud činnou sopku Etna, která patří k nejatraktivnějším místům na ostrově.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.