Kam vyrazit na víkendový pobyt? Určitě si odpočinete v lázních

Padla na vás únava z distanční výuky vašich dětí, práce na home office a z koronavirové pandemie? Možná by to chtělo využít toho, že máte potomky na letním táboře a vyrazit na wellness pobyt do lázní. Co všechno se vám nabízí?

lázně Janské Lázně

Relaxace v lázních

Lázně patří odjakživa k místům odpočinku, kde člověk nabírá novou sílu. Pomáhá mu k tomu lázeňské prostředí, léčebné procedury a procházky. Moderní lázeňství lidem nabízí možnost i víkendových wellness pobytů, které jsou ideálním rozptýlením běžného života naplněného prací a starostí o rodinu. Lázeňských míst, kam je možné odjet, se v tuzemsku nachází celá řada. Pojďme se podívat alespoň na některá.

Jánské Lázně a Krkonoše

Nedaleko Pece pod Sněžkou se nacházejí lázně Janské Lázně, které si získaly světovou proslulost v léčbě dětské obrny. Dodnes do nich jezdí lidé za klidem a ozdravnými pobyty na čerstvém horském vzduchu. Město patří také mezi významná krkonošská turistická střediska. Lanovkou se dostanete až na Černou horu a pak je možné pokračovat pěšky túrou po hřebenech. Příjemné lázeňské prostředí je ideální pro rodinnou dovolenou.

Třeboň nejsou jen rybníky

Jižní Čechy jsou vítaným cílem turistů, kteří mají rádi cyklistiku a pěší túry. Lázně Třeboň nabízejí ubytování pro toho, kdo si chce užít klidu a nabrat novou energii. Historické centrum města společně se třeboňským zámkem a nedalekým rybníkem Svět zve k procházkám. Zajímavá je i nabídka místních restaurací. Určitě si nenechte ujít pokrmy z třeboňského kapra.

Lázně Luhačovice

V chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty leží v údolí skryté Lázně Luhačovice. Jejich líbivá architektura, příjemná kolonáda a hned několik léčebných pramenů lákají návštěvníky ze všech koutů republiky. Léčí se tu ovšem také pacienti ze zahraničí. Příjemnou procházkou je návštěva blízké přehradní nádrže v Pozlovicích.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.