Kam se vydat za exotikou? Vyzkoušejte zájezdy na Kapverdské ostrovy

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Láká vás exotika, krásné pláže a příjemné počasí? Navštivte Kapverdské ostrovy, které slibují relaxaci v exotickém prostředí. Těšit se můžete na nekonečné bílé pláže, azurově modrý oceán a bohaté sportovní vyžití. Letecky se můžete za 6,5 hodiny z Prahy dostat do zcela jiného světa, a to na Kapverdy. V dnešním článku se podíváme, co vám Kapverdské ostrovy mohou nabídnout.

Základní informace o Kapverdských ostrovech

Kapverdské ostrovy se nachází uprostřed Atlantského oceánu, asi 500 kilometrů od Senegalu. Souostroví se skládá z devíti větších ostrovů a několika menších ostrovů, které nejsou obydlené. Těmi většími ostrovy jsou Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista, Maio, Santiago, Fogo a Brava. A turisticky nejoblíbenějšími z tohoto výčtu jsou Boa Vista a Sal.

Díky své poloze vám mohou Kapverdy, zejména ve své jižní části, nabídnout příjemné podnebí a teplý oceán po celý rok. Těšit se můžete na exotickou atmosféru a panenskou, člověkem nedotčenou přírodu.

Rozmanitost ostrovů

Dlouhé písčité pláže, čistý a teplý oceán, klid a odpočinek – to jsou hlavní důvody, proč se spousta turistů rozhoduje právě pro Kapverdské ostrovy. Ale kromě toho vám může exotické souostroví nabídnout panenskou, člověkem nedotčenou přírodu, ve které žije řada unikátních druhů ptáků. Řada z nich je dokonce zapsána v Červené knize ohrožených druhů zvířat.

Víte co jsou to návětrné a závětrné ostrovy?

Každý větší ostrov má co nabídnout. Ostrov Sal slibuje pobyt v luxusním hotelu přímo na pláži. Pro milovníky horské turistiky je ideálním cílem ostrov Santo Antao. Preferujete-li odpočinek a ničím nerušený klid, pak je pro vás jako stvořený ostro Boa Vista. Na všech ostrovech budete vtaženi do exotické atmosféry, která vás bude doprovázet po celou dobu pobytu. Neváhejte a vyberte si jeden ze zájezdů na Kapverdské ostrovy.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Léto se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Michaela Brázdilová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *