Kam na Valentýna? Co třeba ho strávit v lázních?

Svatý Valentýn je patronem zamilovaných. Tento den si lidé, kterým na sobě záleží, vyznávají navzájem lásku malým i větším dárkem. Pro někoho je to impulsem k tomu, aby si zajistil prodloužený víkend, který by strávil se svým partnerem či partnerkou. Lázně jsou pro to ideálním místem, protože nabízejí péči, pohodu a relaxaci. Kam byste se měli podívat?

lázně

Odpočiňte si v prostředí lázní

Když zamíříte do historie, tak lázeňství u nás kvetlo už v dávné minulosti. Lidé znali léčivou sílu minerálních pramenů. Teprve však 19. století bylo obdobím jeho rozkvětu, kdy byly postaveny lázeňské domy a budovány kolonády. Lázně se staly místem, kam se začalo jezdit na ozdravné pobyty, což platí do současnosti. Zde si rozhodně odpočinete, protože se v nich o vás postarají a vy budete moct vypnout a nemyslet na nic negativního. Ráno se budete těšit na chutnou snídani, dopoledne na lázeňské procedury a odpoledne si dopřejete procházku. Nudit se tu rozhodně nebudete.

Lázně Bohdaneč a jejich slatinné zábaly

Valentýnský pobyt v lázních si dopřejte v některých lázních, na které je naše republika opravdu bohatá. Lázně Bohdaneč jsou známé svými slatinnými zábaly, které ulevují bolavým kloubům i svalům. Ve volném čase si můžete projít lázeňský park i samotné centrum města na Masarykově náměstí, kde se nachází kostel svaté Máří Magdalény z 18. století. Pěkným cílem výletu je Bohdanečský rybník a rybník Matka, které jsou národní přírodní rezervací. Nenáročný je Gočárův okruh, jenž seznamuje s významnými architektonickými díly architekta Gočára, jenž tvořil pro Lázně Bohdaneč.  

Lázně Lipová v Jeseníkách

Zajímavým místem k trávení Valentýna jsou zimní Jeseníky se zasněženými vrcholky hor. Lázně Lipová je menší obcí nedaleko města Jeseníka, Ostružné či České Vsi. Lázeňství tu má sto osmdesát let dlouhou tradici. Léčí se tu zejména kožní choroby, nemoci z poruch látkové výměny či nemoci dýchacího ústrojí.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Česko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.