Kam na exotickou dovolenou?

Spousta lidí o dovolených vyráží za exotikou. Ta je přitom dostupnější, než byste čekali. Co takhle objevovat krásy perly Střední Ameriky nebo prozkoumávat vyhledávaný portugalský ostrov v Atlantském oceánu? Kostarika dovolená potěší gurmány vyhlášenou místní kuchyní, květinový ostrov Madeira je skvělým místem pro trávení aktivní exotické dovolené.

Madeira

Pohodová Kostarika

Rušný život, velmi nízká kriminalita a přátelské obyvatelstvo lákají turisty z celého světa. Jedná se o silně křesťansky založenou zemi, takže pokud ji navštívíte například během Velikonoc, čekají vás několikadenní bouřlivé oslavy. Pokud křesťanské svátky nejsou nic pro vás, můžete navštívit přístavní městečko Golfito, které je proslulé výhodným nakupováním.

Asi nejnavštěvovanějším místem Kostariky je přírodní rezervace Monteverde. Můžete zde pozorovat pralesní život z ptačí perspektivy, protože je lemovaná cestičkami v korunách stromů. Spatřit tu můžete například lenochoda tříprstého nebo kvesala chocholatého. V zemi najdete i nespočet národních parků, z nichž nejznámější je Irazú. Kostarika zájezd si rozhodně nenechte ujít.

Turistická Madeira

Madeira, které se někdy přezdívá Havaj Evropy, nabízí mnoho tras pro pěší (i vysokohorskou) turistiku, koupací zóny, přírodní úkazy i gastronomické zážitky. Madeira turistika patří k nejproslulejším. Jako první nejspíš navštívíte hlavní město Funchal. Není sice moc velké, o to víc historických památek a zajímavostí se zde ale nachází. Kostel Nossa Senhora de Monte, Dělnický trh nebo slavná Botanická zahrada patří mezi naprosté turistické nezbytnosti.

Pokud se rádi koupete, zamiřte do města Porto Moniz, kde pobřeží lemují vulkanická jezírka. Sao Vincente je údajně nejkrásnější městečko Madeiry, kde můžete ochutnat místní specialitu – medový dort z melasy a ovoce. Druhý největší útes světa se jménem Cabo Girao vám poskytne nezapomenutelný výhled.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Letecky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.