Jónské ostrovy patří k zeleným klenotům Středomoří

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Řecké ostrovy patří již tradičně mezi destinace, kam s oblibou létá mnoho našinců na letní dovolenou. Ideální klimatické poměry, které zde panují od června do září, přímo vybízejí v odpočinku, lenošení, koupání v moři a procházkám v přírodě.

Dovolená Řecko je populární i díky poměrně nízkým cenám, užijí si ji však také lidé, kteří mají kromě odpočinku rádi aktivní dovolenou, historické památky a krásnou přírodu. Řecké ostrovy skutečně nabízejí širokou škálu zábavy. Mezi velmi oblíbené destinace patří Jónské ostrovy, tedy Korfu, Lefkada, Kefalonie či Zakynthos.

Srdce Jónských ostrovů – Korfu

Zdaleka nejatraktivnějším ostrovem v Jónském souostroví je Korfu. Tento ostrov bývá právem označován jako nejzelenější v celém Řecku a Středozemním moři. Krásná příroda, skvostné pláže a také historické památky lákají opravdu velké množství lidí. Občas zde tak bývá během letní sezony doslova přeplněno.

Další ostrovy

Ti z vás, kteří zvolí dovolenou Řecko na Jónských ostrovech a nechtějí se tlačit mezi tisícovkami turistů, mohou namísto Korfu zvolit spíše menší ostrovy. Pro letní dovolenou s odpočinkem na plážích je přímo ideální ostrov Kefalonie, hodně pěkných pláží se nachází také na ostrově Zakynthos.

Ze všech ostrovů se dají dělat výlety na lodích, můžete zde provozovat všechny známé vodní sporty. Na co rozhodně nezapomeňte ani při návštěvě Jónských ostrovů, je tamní kuchyně. Pokrmy na řeckých ostrovech vás uchvátí.

Zdravá a svěží kuchyně je jedním ze skvostů Řecka

Kvalita ubytování v Řecku

Co se týče ubytování, je to s řeckými ostrovy velmi dobré. Kvalita ubytování v Řecku je na vysoké úrovni, stejně tak i služby. Problémem však může být nedostatek cenově dostupných ubytovacích kapacit, proto je dobré si dovolenou v Řecku zajistit co nejdříve v rámci first minute nabídky. Nemusíte tak shánět zájezd na poslední chvíli a brát co zbude.

Tip: U českých turistů je populární dovolená v Egyptě

Ovšem pokud raději spoléháte na last minute Řecko, ani tehdy nemusíte být zklamáni, mnoho českých cestovních kanceláří se právě na last minute zájezdy specializuje. Čekají vás zde velmi pěkné pláže, sluníčko, vysoké teploty a solidní komfort za dobrou cenu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Egypt, Letecky, Léto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *