Jarní Český Krumlov je krásný a v ulicích potkáte méně turistů

Každý z nás se sice těší na léto, ale jak je známo, u věhlasných památek a turisticky oblíbených míst není v tomto období k hnutí. Chcete se vyhnout davům a užít si památky v jejich plné kráse? Nakopněte svůj vůz v pátek večer a vyrazte do Českého Krumlova, jež je pro svou atmosféru středověkého města velice oblíbeným místem cestovatelů z celého světa. Vyberete-li si pro svůj pobyt měsíce mimo sezónu, které nejsou o nic méně krásné, ušetříte se únavného čekání ve frontách a proudících davů.

Krása Českého Krumlova je věhlasná. Léto sice přeje poznávání dlouhými dny i příjemným počasím, ale ve středověkých uličkách budou neustále proudit lidé. Jaro vás ve městě uvítá mnohem poklidnější atmosférou. Využijte ubytování Český Krumlov blízko centra a svou ranní kávu si dopřejte v jedné z místních kaváren.

Na poznání všech krás vám bude víkend krátký

Co se týče prozkoumání všech zajímavých míst, nakonec zjistíte, že vám víkend skutečně stačit nebude. Vaše kroky prioritně povedou do krumlovského zámku. Krom jeho majestátnosti vás jistě ohromí i medvědi. Konkrétně se tedy jedná o dvě medvědice, které zde spokojeně prožívají důchod. Pro ten nejkrásnější pohled na město využijte zámeckou věž. Z té dokonce ti největší odvážlivci čas od času slaňují. Poté vás čeká podrobná prohlídka interiéru zámku, kde se přiblížíte jednak šlechtickému životu a poznáte jména všech rodů, jež zde v dávných dobách žily. Odpočiňte si poté v zámecké zahradě, kde také naleznete obdivované otáčivé hlediště.

Krom mnoha možností ubytování Český Krumlov místo nabídne také celou řadu restaurací, které vás oslní středověkými recepty. Při procházce nad romantickými zákoutími Vltavy vám příjemně vytráví, abyste v odpoledním čase stihli zdejší muzea.

Český Krumlov nabízí vyžití pro všechny

Nepatříte mezi milovníky historie, ale kvůli drahé osobě to vydržíte? Proto při plánech na druhý den myslete aspoň trochu na sebe. Na nedaleký vrchol s názvem Kleť můžete podniknout příjemnou túru a odměnou vám bude panoramatický výhled na historické město. Obdivovatelé zřícenin se vydají směrem k ruině Dívčí kámen a nechají se unést zdejší romantickou pověstí, na jejímž základě byl kdysi gotický hrad postaven.

Ubytování Český Krumlov v Pensionu Rosa vám poskytne dostatečné pohodlí pro víkendový i dlouhodobější pobyt. Pokud plánujete v průběhu dovolené autovýlety, jistě vám přijde vhod parkoviště umístěné přímo u apartmánu. Užijte si svou jarní procházku Krumlovem plnými doušky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.