Jaký kufr si vzít na cesty

Rádi cestujete? Potom jistě nijak nezanedbáváte výběr zavazadel, abyste si vzali s sebou všechno důležité na několik dní, týdnů, ale také měsíců. Rozhodování záleží především na tom, jakým způsobem se chcete dostat do cílové destinace.

Na cestách v pohodlí

Pokud plánujete převážně pěší turistiku, vyplatí se batohy a krosny na záda, kam se vám vejde mnoho osobních potřeb. Jestliže nepatříte k dobrodruhům, kteří si nocí celý svůj domov na zádech, tak si vybírejte podle délky vaší dovolené nebo služební cesty. Cestovní tašky volí lidé hlavně s vlastními automobily, protože je snadno naskládají do vnitřního prostoru a většinou vyndají až u chaty, chalupy a jiného objektu určeného k rekreaci. Teenageři rovněž preferují tašky, protože i ty se snadněji vejdou do prostoru nad hlavami v autobusech a ve vlacích. K nevýhodám patří, že se obtížně přenáší, když do nich naskládáte těžké věci. To se však dá vyřešit variantami tašek s kolečky.

S jakým kufrem do letadla

Pro frekventovanější cestování se určitě vyplatí sada kufrů. Vybírejte si kvalitní provedení, aby vás zavazadla vydržela několik let. Myslete na to, že prázdný kufr by neměl moc vážit, protože po zaplnění se třeba nevejdete do váhových limitů leteckých společností. Na palubu letadla se povolují brát pouze malá zavazadla o daných maximálních rozměrech a váze. Překročení se nepovoluje, i když někde si lze nadváhu připlatit, což vás však nevyjde nijak levně.

Cestovní kufr je lepší nepromokavý se snadným čištěním povrchu, kdy většinou postačí jenom vlhký hadřík. Moderní materiály vynikají vyšší odolností proti poškrábání, proražení a nárazu. Často dochází i k prohledání obsahu bezpečnostními agenty bez vaší přítomnosti. Tato situace vyžaduje kódový TSA zámek pro snadnou dostupnost dovnitř, aby se namátková kontrola obešla bez poškození nebo zničení vašich kufrů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak vyrazit se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.