Jak ušetřit při výběru dovolené?

Je sice teprve podzim, ale to neznamená, že už nyní nemůžete přemýšlet o dokonalé dovolené. Pokud je zároveň vaším cílem nízká cena, podívejte se společně s námi na to, jak tu pravou dovolenou vybrat. Prvním krokem je rozhodně výběr správné cestovní kanceláře, nebo cestovní agentury. Najděte si dovolenou, u které budete mít jistotu, že bude skutečně levná a zájezd bude odpovídat vašim požadavkům. Není nic výjimečného, že stejný hotel může u různých cestovních kanceláří stát třeba i o desítky procent více. Proto je dobré vědět, že možnosti výběru zkrátka a jednoduše existují.

Volte spíše levnější destinace

A to ať už jde o samotnou cestu, nebo se jedná o ceny ubytování, popřípadě o stravování. Podíváme-li se na konkrétní možnosti, je určitě hitem oblíbená dovolená v Itálii, stejně jako v Chorvatsku. To ale nejsou jediné země, jelikož poměrně nízké ceny nabídne i Bulharsko. Pokud hledáte také trochu exotiky, zkuste lokality, jako je:

  • Turecko
  • Tunisko
  • Egypt

Kam naopak nejezdit, pokud je vaším cílem nízká cena? Jsou to lokality spíše na západ od nás, a to Španělsko a Portugalsko, stejně jako to může být i jih Francie. Zde patří střediska obecně mezi nejdražší, s čímž je však obvykle spojován také o něco vyšší komfort. Ten ale ve spojení s kvalitním hotelem získáte i jinde.

Kupujte zájezd ve správnou dobu

last minute Řecko

I to je při výběru levné dovolené důležité. Kromě ceníkových cen totiž existují i lákavé slevy, spojené s koupí buď s předstihem, nebo na poslední chvíli. V obou případech může být zájezd levnější třeba i o několik desítek procent. Příkladem je last minute Řecko, což je dovolená koupená i několik dní před odletem. Pokud se podíváme na možnosti nákupu s předstihem, tak zde platí, že čím dříve, tím lépe. Výjimkou nemusí být ani doba několika měsíců, jelikož to jsou ceny dovolených nejnižší.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Léto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *