Jak se obléct na výlet na kole, aby se vám jelo dobře a pohodlně?

Cyklistika je oblíbená volnočasová aktivita, které propadá stále více lidí. Je to dáno i snadnou dostupností novinky mezi bicykly, kterou jsou elektrokola. Díky nim si na výlet na kole troufne i ten, jehož fyzická kondice není nejlepší. Jaké vybavení na kolo by nikomu nemělo chybět?

cyklistické oblečení

Batohy na kolo

Jízda na kole je náročná na spotřebovanou energii, kterou je nutné stále doplňovat. Proto by cyklista měl mít s sebou potřebnou výbavu. K jejímu uložení slouží batohy na kolo, ale lze ji pochopitelně i schovat v tašce na kolo, která se upevní na rám, řídítka nebo zadní nosič. Záleží na tom, co komu lépe vyhovuje. Batoh nemusí být každému příjemný, protože se nosí na zádech a při šlapání může být na obtíž.

Dres na kolo z funkčního materiálu

Kola a elektrokola vyžadují také vhodné cyklistické oblečení. Mělo by být vyrobené z funkčního materiálu, který odvádí pot od těla pryč. Každý cyklista se při šlapání potí a jezdit v mokrém tričku je opravdu nepohodlné. Funkční dres na kolo je praktickým oblečením. Může být přes hlavu i na rozepínání a v různém barevném provedení. Na kolo se nebojte vzít i křiklavější barvy, protože byste měli být hlavně dobře vidět.

Kraťasy na kolo

Součástí cyklistické výbavy jsou také kraťasy na kolo, které se prodávají i pohodlnou v rozkroku, díky níž je jízda na kole mnohem příjemnější. Obvyklá barva kraťas je černá, kterou lze velmi dobře kombinovat s jakýmkoliv dresem. Kraťasy bývají vybavené kapsičkami na drobnosti a k jejich základním vlastnostem patří zejména prodyšnost, voděodolnost i zvýšená odolnost vůči protržení.

Rukavice na kolo

Aby se ruka při řízení z řídítek nesmekla, měl by cyklista používat rukavice na kolo. Chybí ji většinou prstová část, aby bylo ovládání kola jednodušší a v rukou zůstal cit. V chladném počasí rukavice zároveň chrání před zimou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Na kole se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.