Historie, zábava i kultura – Česko nadchne každého cestovatele

hotely v Liberci

V České republice najdete celou řadu atraktivních lokalit rozsetých po celém území republiky. Není to pouze stověžatá Praha, jež nabízí propojení historických památek s kulturními a sportovními akcemi světového formátu. Zábavu si můžete užít třeba v třetím největším městě, v Ostravě, a stejně tak v Táboře, městě postaveném na významným historických okamžicích. Pokud ale dáváte přednost raději zábavě, zajisté vás zaujmou vodní centra či festivaly.

Ubytování v Česku

Ostrava patří mezi významná města se specifickou kulturou a možnostmi, jak trávit čas. Východní město je spojováno s hornickými tradicemi a těžkým průmyslem. Ten se odráží v mnoha částech města, například ve Vítkovicích či samotném centru města, kde zůstávají ještě pozůstatky staré architektury. Každoročně se zde pořádá věhlasný festival Colours of Ostrava, kde vystupují lokální umělci i zpěváci ze světové scény. A ani v tomto období není těžké sehnat ubytování v Ostravě, neboť i toto město nabízí náročným hostům luxusní hotely, čisté a dobře dostupné penziony či velmi levné hostely.

Tábor, dnes druhé největší jihočeské město, vám ukáže město z mnoha úhlů pohledů. Vyberou si nadšení milovníci historie, odpočinku,  zábavy i rodiny s dětmi, pro něž nabízí Tábor mnoho atrakcí. Ubytování v Táboře je možné třeba rovnou v centru veškerého dění, kde ochutnáte místní speciality, prohlédnete si dochované památky a vyzkoušíte špičkové wellness služby.

Hurá na výlet

Koho láká pořádná procházka, může si užít panoramatické výhledy z dominanty města Liberce, hotelu Ještěd. I jiné hotely v Liberci vám učarují svou vynikající polohou a vybavením. Pouhých 100 kilometrů od Prahy znamená poznání celého kraje, návštěvu zdejší knihovny, krásné novorenesanční budovy radnice, nejstarší zoo či výlet do botanické zahrady. Česká republika je plná atraktivních míst s výbornou dostupností a řadou památek, jež nesmí chybět na vašem seznamu. Zkuste to letos jinak a zažijte tuzemskou dovolenou plnou zábavy i vzdělání.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.