Exkurze na Letiště Praha zaujme děti i dospělé

Krásné počasí končícího jara láká k výletům i víkendovým pobytům. Přemýšlíte, kam vyrazit ve volných dnech? Prostřídejte návštěvy hradů a zámků s poučením tentokrát o moderní době. Exkurze na pražském letišti zaujme nejen nadšence do techniky. Věřte, že velký zážitek poskytne i dámské části rodiny.

hotel na Florenci

Letiště Václava Havla

Pražské letiště máme všichni vžité pod názvem Praha – Ruzyně, ale v roce 2012 získalo název po našem bývalém panu prezidentovi a nazývá se Letiště Václava Havla.

Stavba letiště začala již před 83 lety, dokončeno bylo o čtyři roky později, tedy v roce 1937. Právě tehdy zde přistálo první letadlo a následně sem byla přesunuta veškerá civilní letecká doprava z letiště Praha – Kbely.

Následoval prudký rozmach letecké dopravy, který měl za důsledek neustálé rozšiřování letiště a budování nových zpevněných vzletových a přistávacích drah. V šedesátých letech 20. století došlo k výstavbě nové odbavovací budovy zvané Sever nebo Nové letiště. Na přelomu 80. a 90. let potom došlo k její celkové rekonstrukci. Roku 2006 ještě přibyla pozoruhodná moderní budova energetického dispečinku.

Letiště Václava Havla je nejvýznamnějším letištěm v ČR, ale také největším mezi letišti nových členských států EU. Pro svůj rychlý rozvoj získalo letiště v roce 2011 ocenění Eagle Award jakožto nejvíce se rozvíjející letiště na světě.

Z pražského letiště se můžete pohodlně přepravit přímým spojem do 140 různých destinací po celém světě. Přepravu zde zajišťuje zhruba 60 leteckých společností. A ročně se zde odbaví přibližně 12 miliónů cestujících.

O provoz letiště se stará 1 700 zaměstnanců, ale bezproblémovou přepravu zajišťuje i mnoho dalších lidí, které zaměstnávají letecké společnosti.

Exkurze na letiště

Mnoho tatínků s oblibou vyráží s dětmi pozorovat z vyhlídkové plošiny letadla. Ale daleko větším zážitkem je poznat zázemí letiště i pozorovat letadla z bezprostřední blízkosti. To vše nabízí exkurze na letiště. Vybírat můžete hned mezi sedmi různými trasami, každá z nich trvá přibližně dvě hodiny.

Některé prohlídky nabízí cestu autobusem po ploše letiště, kde se autobusem dostanete až zcela blízko přistávací dráze. Další trasa vás seznámí s odbavováním letadel, se zaváděním letadel na stání a seznámí vás s technickým zázemím letiště.

Velmi zajímavé je také seznámení se Záchrannou hasičskou stanicí letiště. Prozkoumat můžete také hangár F, kde se zajišťuje revize a oprava letadel. Speciální trasa je určena nadšeným fotografům, kterým nestačí pouze snímky pořízené z letištního autobusu. Ti budou moci v blízkosti dráhy pořídit exkluzivní fotografie.

Nově na pražské letiště začal létat také největší dopravní letoun světa – Airbus A380. Ten můžete v rámci exkurze zhlédnout pouze o víkendech mezi 12:00 a 14:30, ve všední dny pouze výjimečně.

Na všechny exkurze je nutné se předem objednat přes webový formulář na stránkách Letiště Václava Havla.

Ubytování v Praze

Návštěva exkurze na letišti není určena jen obyvatelům Prahy. Bližší seznámení s letištním provozem láká skutečně všechny bez rozdílu věku i bydliště. Pokud nebydlíte v Praze a chcete si exkurzi na letišti vychutnat bez chvatu kvůli cestě zpět domů, doporučujeme naplánovat si v Praze prodloužený víkend nebo alespoň víkendový pobyt od pátečního večera do neděle. Jeden celý den věnujte návštěvě letiště, druhý den můžete navštívit pražské památky a večer klidně stihnete i některou z kulturních akcí.

Pokud hledáte vhodné ubytování v centru Prahy, možná vás zaujme hotel Botanique v Praze. Zcela moderní hotel se nachází na ulici Sokolovská. Díky své poloze nabízí ideální výchozí místo pro cestu pražskou MHD kamkoliv.

Hosté ocení moderní vybavení i velmi prostorné pokoje. Dostatek pohodlí i klidný spánek zajistí dokonalá zvuková izolace pokojů. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení u každého pokoje. Dále je pokoj vybaven velkou televizní obrazovkou, setem pro vaření kávy nebo čaje a využít můžete také připojení k Wi-Fi, které je zdarma.

V tomto hotelu na Florenci naleznete nejen dvoulůžkové pokoje, ale také rodinné pokoje. Takové ubytování je ideální pro rodinný výlet do Prahy. Kromě manželské postele se v pokoji nachází další lůžka pro děti.

Stravování zajišťuje moderní hotelová restaurace ve stylu bistra. A své celodenní zážitky můžete vstřebat také u skleničky v hotelovém baru. Hotel nabízí i moderní konferenční prostory v Praze.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Léto, Vlakem se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *