Eurovíkend v okouzlující zimní Paříži

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Paříž je podle statistik o prodeji letenek jednou z nejčastěji navštěvovaných evropských metropolí. Kdo by nechtěl navštívit Eiffelovu věž, svého času nejvyšší stavbu na světě. Vidět naživo Monu Lisu v muzeu Louvre nebo navštívit katedrálu Notre-Dame. To jsou jen ty nejznámější lákadla, které přivedou ročně desítky milionů turistů do tohoto překrásného města na řece Seině.

Lidé, kteří mají cestování po Evropě jako svůj koníček, už se naučili hledat a vybírat pro své cesty levné letenky převážně na internetu a rezervovat je online. Volí pobyt na pár dní a cestují s příručním zavazadlem, často s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Ke koupi letenky je přesvědčí především její výhodná cena. Mohou tak cestovat několikrát do roka a navštívit víc destinací za dobrou cenu.

Paříž, oblíbená volba turistů

Velmi oblíbeným cestovatelskýn evergreenem však zůstává i eurovíkend – částečně organizovaný  prodloužený víkend v některé z metropolí po celé Evropě. Paříž, Londýn, Řím a Barcelona patří k městům, která turisté pro svůj eurovíkend vybírají nejčastěji. Co můžete zažít, pokud navštívíte Paříž? Nabídka se může měnit, ale většinou máte zajištěn nocleh v jednom z prověřených hotelů. To bývá výhodou, cestovní agentury pro své klienty většinou zajišťují ubytování s prověřenými službami.

Paříž jako město zamilovaných

Do Paříže jezdí páry všech generací, právem je metropole nad Seinou považována za nejromantičtější město na světě. Levné letenky se dají sehnat už za pár stovek, proč tedy ne? Kromě kaváren a malebných zákoutí tu najdete více než 70 muzeí, přičemž to nejnavštěvovanější, Louvre, přivítá za rok 5 milionů návštěvníků. Eurovíkend v Paříži může tedy mít stovky podob a pokud sem přijíždíte každý rok, vždy objevíte něco nového. Paříž je také označována jako hlavní město dámské i pánské módy. Na bulvárech najdete butiky všech známých návrhářů, každoročně se tu odehrává největší evropský Fashion Week. Své sídlo tu mají módní značky jako je Dior nebo Louis Vuitton.

Pět atrakcí, které vám zpříjemní eurovíkend v Paříži

1. Podívejte se na Paříž v výšky

Krásy francouzské metropole oceníte z ptačí perspektivy. Vystoupejte třeba na věž katedrály Notre Dame. Právě v ní se odehrává převážná část slavného románu Victora Huga Zvoník od Matky boží.

2. Obdivujte osvětlenou Eiffelovku

To, že je Eiffelovka stálicí v turistických průvodcích, je jasné. Zkuste ji navštívit v jinou dobu než většina ostatních, vydejte se na prohlídku po setmění. V noci její konstrukci rozzáří 20 tisíc žárovek. A to už za fotku stojí, co říkáte?

3. Zapomeňte se na celý den v Louvre

Pařížský Louvre představuje rozsáhlou sbírku umění od období starověkého Egypta, přes Řecko a Řím, středověk až k moderně. Na návštěvu vám jen pár hodin nebude stačit, zajímavých exponátů je tu víc než dost a pro důkladný průzkum vám nebude stačit celý den. Mohli byste strávit celý eurovíkend v Paříži a zůstat jen v Louvre.

Louvre, zdroj: shutterstock.com

Louvre, zdroj: shutterstock.com

4. Dietu začněte držet až po návratu z Paříže

Až uvidíte v kavárnách sladké barevné makronky z mandlového těsta nebo máslové croissanty, vaše předsevzetí půjdou stranou. Francie je gastronomický ráj, dopřejte si vydatnou snídani s pečivem v jedné z kaváren. Nebo oběd s dobrým vínem.

5. Vyjeďte si na aristokratický výlet do Versailles

Pokud vás ruch velkoměsta omrzí, můžete se vydat obdivovat jeden z nejrozsáhlejších zámeckých komplexů světa. Slavný palác francouzských králů ve Versailles se nachází jen 25 kilometrů od Paříže. Současnou podobu mu vtiskl svými úpravami král Ludvík XIV.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autobusem, Evropa, Letecky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *