Dva krásné vodopády, které stojí v Beskydech za vidění

Když se vzpomenou Beskydy, většina lidí si vybaví krásnou Lysou horu, která je dominantou celých Moravskoslezských Beskyd. Přece jen se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, lidé se víceméně sjíždí jen proto, aby vrchol zdejší hory zdolali. Ale samozřejmě se najdou i jedinci, kteří jezdí převážně za beskydskou přírodou jako takovou, jelikož vědí, že Beskydy neskrývají jen Lysou horu, ale další krásná místa, která stojí za vidění a navštívení.

O beskydské přírodě se mluví široko, daleko. Jedná se o nejkrásnější přírodu nacházející se v České republice, samotné Beskydy se označují za nejkrásnější přírodní oblast, jakou v Česku máme. Nemůžeme se tedy divit tomu, že se sem sjíždí tolik turistů, a to nejen z koutů České republiky, ale i ze zahraničí.

Jak jsme však zmínili, turisté se dělí na dvě skupiny, a sice na ty, kteří chtějí jen zdolat Lysou horu, a na ty, kteří chtějí poznat celou krásnou beskydskou přírodu. Pro ty máme jeden tip – tedy spíše dva tipy. Už jste viděli zdejší vodopády?

Satinské vodopády jako poklad Beskyd

I když se mnozí lidé domnívají, že pokladem Beskyd je Lysá hora, tak se pletou, ikdyž nejsou daleko od pravdy a Lysá hora patří jednoznačně za turistickou ikonu celých Beskyd. Za poklad jsou označovány zdejší Satinské vodopády, které jsou unikátní v tom, že je jen tak někdo nenajde. I proto se označují za poklad. I když k nim vede poměrně mnoho cestiček, stejně je najde jen málokdo.

Mnoho cestiček vede například z Rekreačního centra Sepetná, kde mají vynikající ubytování v podobě hotelu, bungalovů nebo penzionu či chat. Odtud se můžete dostat k Satinským vodopádům po žluté nebo případně po oranžové medvědí stezce.

Bučací vodopády jako největší vodopády v této části Karpat

Za největší kaskádové vodopády v této části Karpat jsou označovány Bučací vodopády, což jsou vodopády ležící na Bučacím potoce. Spadají pod obec Ostravice, nachází se v masivu hory Smrk.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.