Dovolená ve Vysokých Tatrách. Co vidět a neminout?

Rozhodli jste se letos na dovolenou zavítat do Vysokých Tater? Nemáte totiž chuť na žádné dlouhé cestování přes moře a ani zmiňované moře vás letos neláká? Rozhodně jste se rozhodli dobře. Vysoké Tatry jsou lákadlem pro mnohé české i zahraniční turisty, nabízí totiž mnoho možností, co podniknout nebo kde se ubytovat. Navíc krása a ticho Vysokých Tater člověka dokonale uklidní a vyvede všechny negativní myšlenky z jeho hlavy ven. Pokud si zrovna děláte seznam míst, která se rozhodnete navštívit, máme pro vás tipy, co vidět a neminout.

Vysoké Tatry

Na úvod trochu informací o Vysokých Tatrách. Jedná se o vůbec nejvyšší pohoří na Slovensku a také v Polsku. Z odborného hlediska se jedná o geomorfologický podcelek Východních Tater, který najdete západně od Kopského sedla. A věděli jste, že se Vysokým Tatrám také přezdívá nejmenší velehory světa či Evropy?

Nyní ale k tipům, co ve Vysokých Tatrách vidět a neminout.

Vydejte se nahoru na Gerlachovský štít

Gerlachovský štít nejen nejvyšší hora Vysokých Tater, ale také celého Slovenska a mimo jiné i celých Karpat. Dokonce byla v roce 1992 i nejvyšší horou Československa. Z vrcholu této hory se nabízí nádherný pohled na okolní přírodu.

Po cestě se stavte do Trenčianských Teplic

Jen kousek od českých hranic leží lázeňské městečko Trenčianské Teplice, kde si můžete krásně odpočinout. Zdejší léčivé prameny podle pověsti objevil chromý pastýř, když hledal zatoulanou ovečku. Po několika koupelích ho podle této pověry malé jezírko s horkou léčivou vodou uzdravilo. Vyzkoušíte sílu zdejších pramenů také?

Když toužíte po wellness pobytu

Pokud chcete ze své dovolené udělat spíše wellness pobyt, doporučujeme pobýt v Grandhotelu Starý Smokovec. V hotelu je hostům k dispozici finská sauna, infrasauna, také vnitřní bazén nebo masáže.

Ať už si ale uděláte z dovolené ve Vysokých Tatrách dobrodružnou výpravu nebo to bude spíše odpočinková záležitost, s ubytováním poradí cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.