Dovolená ve střední Evropě: Odskočte si na pár dnů do Maďarska

Když se podzim vyvede, je to také vhodné období pro trávení volného času na dovolené. Babí léto je v přírodě nebo v lázních pěkné stejně jako příroda, která se barví do nádherných podzimních barev – žluté, červené a hnědé. Dny odpočinku můžete klidně strávit i někde za hranicemi, v maďarských lázních nebo procházkami na břehu Jaderského moře. Na koupání to už nebude, ale turistika tu také stojí za to.

tourist-attraction-111329_640

Proč na podzim do Maďarska

Maďarsko leží poměrně blízko naší republiky, což je pro cestovatele vlastním automobilem výhodné. Za pár hodin přesunu jsou na místě a mohou si užívat pohodlí a výborné gastronomie, která je hodně odlišná od naší české. Jižní sousedé mají zajímavé kulturní památky a přírodu, kde lze procházkami trávit nejedno podzimní odpoledne. A co teprve, když se vypravíte do termálních lázní! V nich si užijete koupání, přestože venkovní teploty jsou už dávno nízké. Ubytování v Maďarsku najdete v penzionech i hotelích.

Co zajímavého uvidíte v hlavním městě

Hlavní město Maďarska láká svou starobylostí a historickými památkami. Kromě nich tu najdete spoustu restaurací, jež vám zpříjemní čas zde strávený výborným jídlem. Co takhle se podívat na Budínský hrad, jehož historie sahá do raného středověku? Jeho moderní přestavba stále láká množství návštěvníků. Hotely v župě Pest na severu centrálního Maďarska vám nabídnou pohodlné ubytování. Nemusíte být ubytování přímo v hlavním městě. I v jeho okolí je pěkně.

Budapešť jako centrum kulturního a společenského života

Historie Budapešti je velmi dlouhá a začala se psát už v 1. století př. n. l. Jeho územím prošli Keltové i Římané, než se zde v 10. století usadili Maďaři. Město je centrem kultury, koncertů a umění. Najdete tu přes šedesát muzeí, dvě opery, čtyřicet sedm divadel a šestnáct koncertních síní, v nichž se můžete oddat kulturním zážitkům. Pokud chcete poznat zdejší kulturní život, hotely v Budapešti vám to umožní.

Pokud plánujete podzimní dovolenou v duchu kultury, je Maďarsko ideální zemí. Vybírejte hotely a ubytování na Hotely.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.