Dovolená ve střední Evropě: K sousedům do Polska na hory i do měst

ubytování v Polsku

Za zajímavými zážitky nemusíte jezdit až na kraj světa. Nabídnou vám je do sytosti středoevropské země, které jsou od nás vzdálené co by kamenem dohodil. Dopravíte se k ním i po vlastní ose, případně využijete služeb veřejné dopravy. A kam se tedy na dovolenou či prodloužený víkend vydat, abyste zažili to nejlepší?

I ve střední Evropě může být dovolená hezká

S příchodem jara se v lidech probouzí touhu po poznávání nových zemí a krajů. Je to určitě tím, že slunce konečně ohřívá vzduch a po dlouhé zimě nastávají teplé dny, během nichž je cestování příjemnější. Není třeba s sebou vozit objemní zimní oblečení, člověk si vystačí s tím jarním. Otevřené bývají i historické památky, takže o důvod více za nimi vyrazit. Jestliže už Českou republiku máte procestovanou a chcete vidět i něco nového, tak si můžete třeba najít ubytování v Polsku nebo na Slovensku.

Do Polska za historickými památkami

V Polsku na vás čekají hory, moře, jezera i města, v nichž o historické zajímavosti není nouze. Za vidění stojí hlavní město Varšava, která po druhé světové válce jako Fénix vzešla z popela. Byla totiž z 85 procent zničená. Dnes se skví opět v plné své kráse. Nenechte si ale ujít ani krakovský hrad, pohřebiště polských králů a v první polovině 20. století sídlo polských prezidentů. Máte-li raději hory, pak se zajímejte o hotely v Polských Tatrách, kde se můžete ubytovat a vychutnávat přírodu na polské straně Tater.

Do Zakopaného za horskou turistikou

Na úpatí Tater leží město Zakopané, kterému se říká zimní hlavní město Polska. Je totiž centrem horské turistiky a lyžování. Zároveň se jedná o nejvýše položené polské město. Hotely v Zakopaném jsou připraveny vás pohostit a nabídnout příjemné prostředí pro trávení odpočinku po náročných turistických výpravách po Tatrách.

Jestliže tedy plánujete strávit svou dovolenou v sousedním Polsku, můžete vybírat vhodné hotely a ubytování na Hotely.cz, kde najdete kompletní nabídku podle jednotlivých regionů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.