Dovolená v Egyptě? Dobrou volbou je třeba oblast Marsa Alam

Je pravdou, že Egypt je už dlouhá léta hodně oblíbenou destinací nejen pro české turisty. Punc exotiky a zároveň rozumná cena, to jsou hlavní dva důvody, proč si Češi volí jako cíl své letní dovolené právě vlast někdejších faraonů. Jízda na velbloudovi, ale i azurové moře s plážemi, které nemají ve světě obdoby.

Užijte si Egypt, dýchne tu na vás historie i skvělý klid uprostřed oázy

Odpověď na otázku, jaký je nejoblíbenější hotel v Marsa Alam, si musíte zodpovědět sami. Ale rádi vám k tomu pomůžeme několika zajímavými tipy. Prohlédněte si samozřejmě i další varianty, rozhodně je z čeho vybírat – oblast Marsa Alam je hodně pestrá. Dejme si tedy k dobru dva hotely, abychom měli k dispozici rámcové srovnání.

Tím prvním bude Brayka Bay resort. Několik desítek recenzí, které jsou plně k věci – to rozhodně pomůže při konečném rozhodování. Pláž je jen pár minut chůze od resortu, ideální podmínky pro koupání s dětmi. Recenze hodnotí pozitivně i služby hotelu, v okolí tu najdete hned šest různých barů, dvě restaurace a můžete si také zasportovat – k dispozici je například volejbal nebo stolní tenis, nechybí ani fitcentrum. Tři venkovní bazény, stravování formou all inclusive, možnost vyjížďky do pouště na velbloudech. Samotné centrum letoviska Marsa Alam je odtud přibližně dvacet kilometrů daleko.

Druhou možností, jíž vám dnes představíme, je Dreams Beach Marsa Alam. Jde o hotel, na nějž u nás najdete dokonce několik stovek recenzí, veskrze velmi pozitivně laděných. Hned devět bazénů, animační programy, možnost zkusit si aerobic, stolní tenis nebo plážový fotbal, stravování formou all inclusive. V resortu je také italská restaurace, kde můžete ochutnat pravé jižanské speciality.

Marsá Alam byla dříve jen malou vesničkou, která se specializovala na rybolov. V poslední dekádě ale rozkvetla i díky tomu, že se zde vystavělo velké mezinárodní letiště. Dnes tu žije zhruba deset tisíc lidí, je zde krásné počasí prakticky po celý rok – což pochopitelně láká doslova zástupy turistů. Během našich prázdninových měsíců jsou zde opravdu velká horka, ale když navštívíte Marsá Alam během jara, rozhodně to nebude chyba! Průměrná teplota například v dubnu je zde příjemných 25 stupňů Celsia.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Egypt se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.