Do Prahy po čase opět přiletí Airbus A380 – kdy a kde ho můžete vidět?

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Milovníci letectví a technických unikátů ale i všichni ostatní se opět mohou těšit na jedinečnou podívanou. Do Prahy totiž opět přiletí největší osobní dopravní letadlo světa Airbus A380. Termín jeho příletu byste si neměli nechat ujít, protože zřejmě v dohledné době se nebude tato příležitost opakovat.

V Praze pobude necelé dvě hodiny

Airbus A380 do Prahy vypraví letecká společnost Korean Air. Stane se tak 14. ledna 2014. Letadlo Airbus A380 obstará linku Soul – Praha. V Praze toto unikátní letadlo přistane v 16:40 a odletí ve stejný den v 18:30. Fanoušci mohu přistání letadla sledovat na Letišti Václava Havla. Přistání i vzlet letadla bude možné sledovat z vyhlídkové terasy nebo z přilehlého okolí letiště.

Proč byste měli Airbus A380 vidět?

Airbus A380 je největším osobním letadlem současné doby a řadí se mezi technologické unikáty. Airbus A380 je širokotrupý letoun a má dvě paluby. Rozpětí křídel letadla je necelých 80 metrů, na délku měří 73 metrů. Letoun vyniká nad ostatními letadly i svou výškou, která je 24,5 metru. Jedná se tedy o létající kolos, který se svou výškou vyrovná běžné dvoupatrové budově. Zajímavé na Airbusu A380 je, že má dvě paluby a přepraví i více než 500 cestujících. Airbus A380 ve vlastnictví Korean Air přepraví 407 cestujících. Všichni cestující si během letu mohou užít příjemný komfort.

Nepropásněte přistání obřího letounu i vy. Pokud ho chcete vidět, vypravte se na Letiště Václava Havla s dostatečným předstihem. Při posledním přistání tohoto letadla se místa, odkud bylo dobře vidět, zaplnila davy fanoušků velice rychle.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *