Chystáte se poprvé do lázní na léčebný pobyt? Poradíme, jak na to

zdroj: shutterstock.com

Chcete udělat něco pro své tělo, duši i mysl? Objednejte si léčebný pobyt v některých českých lázních. Odpočinete si, přijdete na jiné myšlenky, odbouráte stres a vytrhnete se ze svého stereotypního programu. Často vám pobyt po prodělaném zákroku doporučí přímo váš ošetřující lékař. Pokud se chystáte do lázní na léčebný pobyt poprvé, měli byste znát pár základních informací. V dnešním článku se na ně podíváme.

Léčebné lázeňské pobyty se rozdělují na dvě hlavní kategorie:

  • pobyty hrazené pojišťovnou
  • pobyty pro samoplátce

Pobyt hrazený pojišťovnou

Pobyty hrazené pojišťovnou se pak ještě rozdělují na dvě dílčí skupiny – na komplexní a příspěvkovou léčebnou péči.

V rámci komplexní péče jsou pacientovi hrazeny veškeré náklady na stravování, léčení a ubytování zdravotní pojišťovnou. Pokud na ně máte nárok, měl by vás informovat váš ošetřující lékař. V poslední době je trend plně hrazené lázně omezovat.

U příspěvkové péče zdravotní pojišťovna hradí pouze náklady spojené s léčbou. Stravu a ubytování si musí pacient hradit sám, na vlastní náklady. Tato péče lze tak podstoupit i ambulantně, pokud máte v okolí vhodné zařízení.

Medové zábaly, zdroj: velichovky.cz

V obou případech musíte ale platit lázeňský a regulační poplatek, který se účtuje denně. Lázeňský poplatek platí každý ubytovaný návštěvník a pohybuje se kolem 15-30 Kč za den. Regulační poplatek je stanoven zákonem a aktuálně je ve výši 100 Kč denně.

Léčebné pobyty pro samoplátce

Nabídka léčebných pobytů pro samoplátce je rozmanitá od víkendových rychlo ozdravných pobytů až po několikatýdenní komplexní péči. Bohužel, jak už samotný název napovídá, pacient si hradí celý pobyt sám v plné výši. Konečná délka pobytu tak značně ovlivňuje výsledná cena. V jakých rozmezích se pohybuje?

Čokoládová masáž, zdroj: velichovky.cz

Nejideálnější je 28-denní léčebný pobyt, jehož cílem je zlepšit kondici, posílit imunitu a načerpat energii. Výhodou je, že si můžete celý lázeňský program sestavit dle svých individuálních potřeb. Cena takového měsíčního pobytu může vyjít až na 40 000 Kč.

Nemáte-li ale ani dostatek finančních prostředků, ani času, můžete se přiklonit k čtrnáctidennímu či sedmidennímu lázeňskému pobytu. Jejich cena se pohybuje od 10 000 Kč do 20 000 Kč.

Jednou ročně by alespoň prodloužený víkend v lázních měl absolvovat každý člověk starší 60 let.

Co si vzít s sebou do lázní?

Do lázní si nepotřebujete vzít nic speciálního. Samozřejmostí jsou hygienické potřeby a v kufru vám nesmí chybět sportovní oděv, oblečení do každého počasí a pro každou příležitost.

Ve večerních hodinách se v lázních pořádají různé společenské akce, a tak nezapomeňte na elegantní oblečení. Ne nadarmo se používá slovní spojení švihák lázeňský. V odpoledních hodinách na procházku oceníte spíše pohodlný a volný oděv. Nezbytnou součástí jsou plavky, župan a dostatek peněz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

1 komentář u Chystáte se poprvé do lázní na léčebný pobyt? Poradíme, jak na to

  1. Pavlína Krejčí napsal:

    Četla jsem v novinách, že hrazené lázně končí! Je to tak? Do kdy se ještě do lázní bude moct jezdit na pojišťovnu tak jak to bylo vždycky?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *