Chcete si prodloužit dovolenou v zahraničí? Nezapomeňte si prodloužit i cestovní pojištění

Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou do zahraničí, obvykle míváte předem jasno, kam a na jak dlouho pojedete. A podle toho si také svou cestu naplánujete. Od dopravy, přes ubytování až po cestovní pojištění. Co když si ale budete chtít svůj pobyt za hranicemi nakonec prodloužit a vyrazit ještě někam nebo zkrátka jenom zůstat déle tam, kde je vám dobře? Skvělý nápad! Jen byste neměli zapomenout prodloužit si také své cestovní pojištění.

Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou do zahraničí, obvykle míváte předem jasno, kam a na jak dlouho pojedete. A podle toho si také svou cestu naplánujete. Od dopravy, přes ubytování až po cestovní pojištění. Co když si ale budete chtít svůj pobyt za hranicemi nakonec prodloužit a vyrazit ještě někam nebo zkrátka jenom zůstat déle tam, kde je vám dobře? Skvělý nápad! Jen byste neměli zapomenout prodloužit si také své cestovní pojištění. Obsah obrázku venku, strom, Tropy, obloha Popis byl vytvořen automaticky Alt: Dovolená v zahraničí – jak si prodloužit cestovní pojištění Cestovní pojištění na cestách Svět se za poslední desetiletí výrazně proměnil. A platí to i o cestování a nezbytnostech s ním spojených. Třeba o cestovním pojištění. V minulosti bylo obvyklé a samozřejmé, že pro jeho sjednání bylo zapotřebí navštívit pobočku pojišťovny a smlouvu na místě připravit a podepsat. Zkrátka spousta papírování a do jisté míry i ztráta času, který jste mohli využít lépe. Třeba k přípravě na cestu či balení zavazadel. V současné době se ovšem cestovní pojištění stalo zcela přirozenou a zároveň takřka neviditelnou součástí našich životů. S přechodem do digitálního světa se vše výrazně zjednodušilo, zrychlilo a sjednání cestovního pojištění nepředstavuje nijak komplikovanou operaci. Naopak. Stačí vzít do ruky mobilní telefon a je to. Mezi jednoznačné výhody digitalizace ve světě pojištění tak patří například i snadná možnost prodloužení cestovního pojištění ze zahraničí. Třeba právě v situaci, kdy si budete chtít o pár dní prodloužit příjemnou dovolenou. Pojištění v mobilu máte vždy po ruce Pro cesty do zahraničí je možné zpravidla volit ze dvou typů pojištění — na výběr bývá varianta jednorázová, která pokryje přesně období, kdy v zahraničí pobýváte, nebo dlouhodobá, například celoroční, která vám po dobu platnosti umožní vyjíždět za hranice opakovaně. Ovšem ani v případě, kdy jste se pro svůj letní pobyt v zahraničí rozhodli pro jednorázovou variantu pojištění s platností, jež se shoduje s termínem vaší dovolené, si nemusíte dělat starosti v situaci, kdy se rozhodnete za hranicemi zůstat oproti původnímu plánu o něco déle. Při online sjednání pojištění totiž nezáleží na tom, zda jste doma či v zahraničí. Stačí proto — i na dovolené — vzít mobil a uzavřít pojištění na příslušný počet dní. Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí častěji, může se vám vyplatit i celoroční varianta pojištění. A kdyby vám náhodou končila jeho platnost právě v době, kdy pobýváte v zahraničí, stačí — opět — vzít do ruky mobil a sjednat si ho zase na další rok. U pojišťovny Kooperativa se navíc cestovní pojištění sjednané online vyplatí i po finanční stránce, neboť například na celoroční variantu KOLUMBUS ABONENT získáte slevu až 40 %.

Cestovní pojištění na cestách

Svět se za poslední desetiletí výrazně proměnil. A platí to i o cestování a nezbytnostech s ním spojených. Třeba o cestovním pojištění. V minulosti bylo obvyklé a samozřejmé, že pro jeho sjednání bylo zapotřebí navštívit pobočku pojišťovny a smlouvu na místě připravit a podepsat. Zkrátka spousta papírování a do jisté míry i ztráta času, který jste mohli využít lépe. Třeba k přípravě na cestu či balení zavazadel.

V současné době se ovšem cestovní pojištění stalo zcela přirozenou a zároveň takřka neviditelnou součástí našich životů. S přechodem do digitálního světa se vše výrazně zjednodušilo, zrychlilo a sjednání cestovního pojištění nepředstavuje nijak komplikovanou operaci. Naopak. Stačí vzít do ruky mobilní telefon a je to.

Mezi jednoznačné výhody digitalizace ve světě pojištění tak patří například i snadná možnost prodloužení cestovního pojištění ze zahraničí. Třeba právě v situaci, kdy si budete chtít o pár dní prodloužit příjemnou dovolenou.

Pojištění v mobilu máte vždy po ruce

Pro cesty do zahraničí je možné zpravidla volit ze dvou typů pojištění — na výběr bývá varianta jednorázová, která pokryje přesně období, kdy v zahraničí pobýváte, nebo dlouhodobá, například celoroční, která vám po dobu platnosti umožní vyjíždět za hranice opakovaně.

Ovšem ani v případě, kdy jste se pro svůj letní pobyt v zahraničí rozhodli pro jednorázovou variantu pojištění s platností, jež se shoduje s termínem vaší dovolené, si nemusíte dělat starosti v situaci, kdy se rozhodnete za hranicemi zůstat oproti původnímu plánu o něco déle.

Při online sjednání pojištění totiž nezáleží na tom, zda jste doma či v zahraničí. Stačí proto — i na dovolené — vzít mobil a uzavřít pojištění na příslušný počet dní.

Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí častěji, může se vám vyplatit i celoroční varianta pojištění. A kdyby vám náhodou končila jeho platnost právě v době, kdy pobýváte v zahraničí, stačí — opět — vzít do ruky mobil a sjednat si ho zase na další rok.

U pojišťovny Kooperativa se navíc cestovní pojištění sjednané online vyplatí i po finanční stránce, neboť například na celoroční variantu KOLUMBUS ABONENT získáte slevu až 40 %.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Léto, Tipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.