Cestovatelská sezóna je tady! Poradíme vám, kam vyrazit na výlet obytným vozem

Letní teploty a jarní sluníčko přímo lákají k výletům. Pokud jste tak ještě neučinili, je na čase odzimovat váš obytný vůz. Máme pro vás pár tipů, kam jím vyrazit na první letošní roadtrip!

servis obytných vozůAť už vyrážíte kamkoliv na delší cestu, před odjezdem nezapomeňte zajet na technickou prohlídku, aby vaše první vyjížďka proběhla bez komplikací. Nechte si zkontrolovat především brzdy, motor a stav tlumičů. Zkušenosti se servisem obytných vozů mají např. v Srba Servisu, který je dodavatelem nejlepšího základu pro obytný vůz – značky Fiat Professional. Teď už k samotným tipům na výlety:

Český ráj nezklame

Za krásnou přírodou nemusíte jezdit daleko. Pískovcové skály, krásné rybníky a staré hrady a zámky, to vše v sobě ukrývá naše nejstarší chráněná krajinná oblast – Český ráj. Na více než 180 km2 naleznete několik skalních měst, včetně Prachovských skal u pohádkového města Jičín, Hruboskalsko s hradem Valdštejnem, na sopce vybudovaný hrad Trosky nebo magické údolí Plakánek končící u hradu Kost. V Českém ráji je dostatek kempů, ze kterých můžete vyrážet na výlety po okolí.

Rakouská romantická cesta

Celá trasa se dá volně projet za necelý týden. Nejhezčí část se ale nachází v Horním Rakousku. Trasa ze Salzburgu vás povede kolem jezer Mondsee a Wolfgangsee, jejichž vody jsou chráněné štíty majestátních Alp. Cestou možná ještě stihnete jarní lyžovačku v některém z přilehlých resortů. Po kávě a zákusku v lázeňském městečku Bad Ischl pokračujte dále na západ. Zamiřte i do idylického údolí Almtal, po cestě se můžete zastavit v některém z barokních klášterů. Z Lince už je to jen kousek do Česka, ale dá se pokračovat i dál, podél Dunaje až do Vídně.

Norskou trollí stezkou

Začátek léta je nejlepší období pro návštěvu cesty Trollstigen v Norsku. Z úrovně mořské hladiny zdoláte klikatou silnicí převýšení 800 metrů. V serpentinách uvidíte nádherný vodopád Stigfossen a mohutné skalní masivy. Na vrcholu vás čeká dechberoucí výhled do údolí Isterdalen, kde si budete připadat jak mýtickém světe norských trollů. Pokračovat můžete krajinou fjordů až do města Odda, blízko kterého naleznete legendární „selfie skálu“ Trolltunga, což v překladu znamená trollí jazyk.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Jak vyrazit se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.