Cestování s karavanem prostě propadnete

Jestliže rádi cestujete bez služeb cestovních kanceláří, často se rozhodujete spontánně, chcete vyrazit do světa s malými dětmi nebo domácím mazlíčkem, pro kterého doma nemáte hlídání, je karavan velmi vhodný způsob, jak během cest bydlet.

Co je krásné na cestování s karavanem

Výhodou cestování s obytným vozem je fakt, že můžete zastavit v podstatě všude, kde to není výslovně zakázané. V Německu jsou to například Stellplatzy, místa, kde můžete zaparkovat karavan za mírný poplatek, často i zdarma. Samozřejmě s ním můžete dojet k moři a zaplatit si místo v autocampu pro karavany. Oceníte skutečnost, že nemusíte vybalovat zavazadla, nezklame vás úroveň ubytování ani kvalita jídla. Ve všech ohledech budete soběstační. Můžete strávit dovolenou na jednom místě nebo na cestách a zastavit tam, kde se vám líbí.

Je karavan to pravé?

Možná si nejste tak úplně jistí, jestli je cestování s obytným vozem dostatečně pohodlné, jestli je to pro vás to pravé. Není nic jednoduššího, než si karavaning vyzkoušet na kratší dobu i vzdálenost, například prodloužený víkend někde v Čechách. Řešením je půjčovna karavanů, kde si vyberete vůz podle svých potřeb. Vyzkoušíte si také, jestli tento způsob cestování ocení i vaše děti, i když právě ony jsou právě cestováním v karavanu obvykle nadšení.

Začít můžete i s ojetým

Každý, kdo karavanům propadne, si nakonec pořídí vlastní. A dost často začínají nějakým ojetým kouskem, než si troufnou na úplně nový. Tady je na místě navštívit renomovaný bazar karavanů, kde vám poradí a s výběrem pomůžou. Můžete vybírat z obytných přívěsů různých výrobců, porovnat technické parametry i vnitřní dispozice.

Pro vyšší komfort a pohodlnější cestování je také vhodné pořídit si některé užitečné doplňky pro karavany. Určitě se hodí markýza proti ostrému slunci, solární panel či náhradní baterie.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Jak vyrazit se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.