Cestování: navštivte předvánoční Wroclaw a Krakov

Pomalu a jistě se blíží adventní čas, který láká k návštěvám vánočně vyzdobeným měst, a to nejen těch tuzemských, ale i evropských. Vzhledem k tomu by bylo opravdu škoda nevyužít nabídku některé z cestovních kanceláří a nevyrazit na poznávací zájezd za krásami kulturních a historických památek.

Wroclaw – polské Benátky

Wroclawi se přezdívá polské Benátky. Leží totiž na deseti ostrovech navzájem propojených stovkou mostů přes řeku Odru a nabízí spoustu krásného ke zhlédnutí. Historické jádro města je dokonce zapsáno v UNESCO. S českými dějinami je toto polské město spojeno skrze jméno Jan Jesenius, který se v něm v roce 1566 narodil. Navštívit toto místo můžete i během dvoudenního poznávacího – zájezdu Redok.cz, jehož cílem kromě tohoto čtvrtého největšího města bude také Krakov. Zatím jsme však stále ve Wroslawi, kde je možné navštívit nejen zajímavá místa a památky, ale také parky a architektonicky významné budovy.

Krakov – historické centrum

Druhý den poznávacího zájezdu se přesunete kousek dále do Krakova. Zde na vás potom čeká jeho hlavní turistický magnet – pahorek Wawel, na němž stojí impozantní Královský zámek, který patří k nejstaršímu osídlení v Krakově. Osídlené bylo totiž už v 11. století. Dále je o něm je známo, že v něm byli korunováni polští králové. Krakov bývá považován za hlavní město polské kultury, je dokonce více turisty navštěvován než hlavní město Varšava. Určitě je to také proto, že v Krakově najdete na 6 tisíc historických objektů ve všech architektonických stylech.

Jaké služby pro vás Redok připravil?

Cena poznávacího zájezdu do Wroclawi a Krakova v sobě zahrnuje dopravu luxusním klimatizovaným autobusem, 1x ubytování v tříhvězdičkovém hotelu a 1x snídani formou bufetu. K dispozici jsou také služby průvodce. Ostatní stravování už je pak v režii samotných účastníků zájezdu, nebo si mohou připlatit 290 Kč za večeři. Vstupné a fakultativní služby v ceně zájezdu nejsou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.