Cestování na moderním elektrokole je velká pohoda

Pokud rádi trávíte volno na sedle kola, ale často vám dochází dech, nemusíte se svou oblíbenou aktivitou skoncovat. Řešení je mnohem jednodušší – pořiďte si moderní elektrokolo, které vám v případě potřeby pomůže. Jen si představte, jak vás pohání elektromotor, a vy se jen kocháte krajinou… Ale jak daleko s elektrokolem dojedete? Zda má dostatečný dojezd i na delší cyklotúry, se dočtete v tomto článku.

Ošemetná dojezdová vzdálenost

Výrobci uvádí u elektrokol dojezd. Jedná se o vzdálenost, kterou urazíte na kole za pomoci elektromotoru, než dojde energie v akumulátoru. Na první pohled jde o jasný údaj, ale v praxi rozhoduje několik důležitých kritérií. Jinými slovy – uváděný dojezd elektrokola berte s nadsázkou, protože závisí na jízdním stylu a váze jezdce.

Jak tomu rozumět? Člověk jemné tělesné konstituce, který se vydá po převážně rovném nebo klesajícím terénu, urazí na jedno nabití mnohem delší vzdálenost než těžší jezdec jedoucí v kopcovitém terénu.

Trekingové elektrokolo

Trekingové elektrokolo Kentoya RSEB-511 je vhodné i do mírného terénu

Za zmínku stojí také vnější vlivy, které na elektrokolo působí – například mrazy nebo vysoké teploty. Extrémní počasí ovlivňuje kapacitu baterie a tedy i dojezdovou vzdálenost.

Jak daleko dojedete?

Vraťme se však k otázce, která zazněla v úvodu. Má vůbec cenu, abyste si elektro kolo pořídili? Vzhledem k tomu, že cenově dostupné modely bez větších problémů urazí i 50 až 70 kilometrů, nemáte se čeho bát. A když se vám během cesty přeci jen vybije baterie, jednoduše to došlapete nebo kolo dobijete v restauraci či na jiném místě, kde vám ochotně umožní přístup k elektrické síti.

Elektrokolo Kentoya

Elektrokolo Kentoya RSEB-303 můžete nyní pořídit ve výhodné Vánoční slevě

Kvalitní elektrická kola nyní seženete za vánoční zvýhodněnou cenu na www.kentoya.cz. Známý výrobce nabízí 10% slevu na vybrané modely a garantuje bezproblémový servis v největší síti smluvních partnerů. Nedílnou součástí nabídky jsou také skútry a mopedy – to jen pro případ, že by se vám nechtělo šlapat vůbec.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak vyrazit se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.