Bulharsko: Letoviska, která stojí za to navštívit

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Jste vystresováni z každodenní zátěže v práci i osobním životě? Pak je nejvyšší čas vyrazit někam na dovolenou. A kam? Dobrým místem k odpočinku je Bulharsko. Na pobřeží Černého moře alespoň na pár dní zapomenete na všední shon a starosti. Do Bulharska se dostanete rychle a levně. Navíc se zde v posledních letech masivně investovalo a čekají na vás nové resorty, aquaparky a další atrakce.

Cestovní kancelář Akvila Travel se krom jiných destinací specializuje právě na zájezdy do Bulharska. V rámci své nabídky poskytuje zájezdy do vybraných letovisek, která patří k těm nejlepším v zemi.

Slunečné pobřeží

A jaká letoviska stojí za to v Bulharsku navštívit? Možností je opravdu hodně. Většina turistů míří do severní části pobřeží, kde se nachází oblast Slunečné pobřeží. Je vzdálené necelých 35 km severně od Burgasu. O jeho velikosti si můžete udělat obrázek dle toho, že se zde nachází více než 500 hotelů. Pokud se rozhodnete pro toto letovisko, máte jistotu, že budete v centru dění. Pokud hledáte klid, zvolte raději jiné letovisko.

Bojíte se, že se nedomluvíte? V bulharských letoviscích na pobřeží Černého moře nemusíte, protože zde najdete nápisy v češtině a někde dokonce můžete platit i českými korunami!

Jsou zde desítky kilometrů převážně pískových pláží. Jak už z názvu vyplývá, rozhodně zde během léta panují ideální klimatické podmínky, převážně sluníčko a teplé počasí. Teplota moře se pohybuje kolem 26°C v hlavní sezóně (červenec-srpen).

Letoviska v jižní části Bulharska

Je pravdou, že Slunečné pobřeží a další lokality v severní části Bulharska jsou občas přeplněny velkým množstvím turistů. Pokud budete chtít zvolit spíše místo poklidnějšího rázu, pak si můžete vybrat jižní část Bulharska.

Ceny jsou v Bulharsku v průměru nižší než u nás, nemusíte se tak omezovat při návštěvě restaurací a místních atrakcí.

Skvělé podmínky pro poklidnou dovolenou, během níž se potřebujete zbavit stresu a napětí, panují třeba v letoviscích Kiten nebo Lozenec. Ta jsou u nás možná méně známější. To ale rozhodně neznamená, že byste zde nenašli takový komfort jako více na severu. I tato letoviska jsou z pohledu středoevropana na vysoké úrovni. I zde jsou upravené, převážně písčité pláže.

Bulharsko – destinace našich rodičů

Bulharsko patřilo k výletním destinací českých občanů ještě před revolucí, protože patřilo do Sovětského svazu a bylo to tak jedno z mála míst, kam šlo k moři vycestovat. Turistické resorty zde začaly vyrůstat již v polovině šedesátých let 20. století, čemuž odpovídá i architektura mnohých ubytovacích zařízení. Avšak uvnitř již většina z nich prošla rekonstrukcí.

Letovisko Varna a průzračná voda, zdroj: shutterstock.com

Letovisko Varna a průzračná voda, zdroj: shutterstock.com

Jak vypadá Černé moře a proč se mu tak říká?

Samotný název nemá nic společného se skutečným zabarvením vody a většina turistů je překvapena čistotou vody. Barva je azurově modrá a nádherně průzračná, pokud zrovna nenarazíte na zvířený písek.

Název Černé moře vznikl jako odkaz na nebezpečné podzimní a zimní bouře při kterých zahynulo mnoho námořníků. Černá barva v názvu moře tak symbolizuje smutek nad ztrátou milovaných.

Článek sepsán ve spolupráci s cestovní kanceláří Akvila Travel, která se specializuje na zájezdy do Bulharska.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Léto se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *