Barevný podzim v severní Itálii

Kdo jednou zakusil cestování na podzim, zcela jistě si ho bude chtít zopakovat. Vydat se do turisticky známých míst mimo sezónu přinese úplně jiné zážitky. Třeba není tak brutální horko jako v létě, není všude tolik turistů, takže je možné se nerušeně kochat přírodními krásami nebo architektonickými skvosty.

Ideálním místem na vyzkoušení, které není zase až tak vzdálené, je severní Itálie. Rozmanitá krajina (Alpy, moře, jezera, vinice), historická města s památkami zapsanými na seznamu UNESCO (Benátky, Verona, Florencie, Pisa, Ravenna), to všechno jsou střípky, které mohou vytvořit pestrou mozaiku zážitků.

Italské Dolomity

Oblíbenou částí italských Alp jsou Dolomity. Se svými vrcholy, údolími, řekami, přírodními parky, zimními středisky i půvabnými vesničkami přitahují turisty, horolezce i lyžaře.

Zázemí pro turisty nabízejí známá městečka Cortina d´Ampezzo, Rocca Pietore, San Martino di Castrozza a další. Nenáročné pěší turistice je možné se věnovat třeba v Sextenských Dolomitech.

 Dolomity, zdroj: pixabay.com

Jezera Lago di Garda a Lago di Como

Obě jezera se nacházejí v podhůří Alp a patří k největším jezerům v Itálii. Díky proudění teplého vzduchu je zde mírné podnebí a bujná vegetace.

Kolem Gardského jezera se nachází malebná městečka s honosnými vilami (Riva del Garda, Sirmione, Bardoline, Garda a další). Přes jezero často vanou nejrůznější druhy větrů, proto je vyhledávaným místem pro windsurfing. Kolem jezera vznikla nedávno cyklostezka, která vede jednak po rovině kolem vinohradů a ovocných sadů, horskými stezkami míří kolem středověkých hradů k vysokým vrcholům Gardských hor.  Komské jezero je vyhledávaná lázeňská oblast.

Lago Di Garda, zdroj: pixabay.com

Lago Di Garda, zdroj: pixabay.com

Starobylá města

Města v severní Itálii, především pak Florencie, byly kolébkou renesance, myšlenkového a uměleckého směru, který se obracel k člověku a oslavoval pozemský život. Ve zmíněné Florencii vnímáme renesanci na každém kroku – Brunelleschiho stavby, Donatellovy a Michelangelovy sochy, úžasná atmosféra v městských uličkách.

Florencie, zdroj: pixabay.com

Florencie, zdroj: pixabay.com

Asi 30 km od Gardského jezera se nachází druhé největší město severní Itálie Verona. Vyhledávaným cílem turistů je díky W. Shakespearovi, který sem vložil příběh dvou nesmrtelných milenců Romea a Julie. Dalším magnetem je římská aréna, v níž se odehrávají proslulá divadelní a operní představení. Největším a nejkurióznějším městem oblasti jsou Benátky se svými vodními kanály, mosty, kostely a náměstím sv. Marka.

Severní Itálie je zkrátka neodolatelná v každém ročním období. Návštěvníci si mohou vybírat podle svých zájmů nebo ochutnat od každého kousek.

Nadchla vás severní Itálie a chtěli byste ji navštívit? S výběrem ubytování v Itálii vám pomůže Avander.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Evropa, Letecky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *