Alitalia – levné letenky do celého světa

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Konkurenční boj mezi nízkonákladovými leteckými společnostmi je opravdu velký. Leteckým společnostem nezbývá než lákat cestující nejen na nízké ceny letenek, ale také množstvím akčních slev. Velice zajímavé slevy nabízí například společnost Alitalia. V poslední době se ale potýká s vážnými existenčními problémy, které se ale podařilo již několikrát překonat. Zvládnou to i tentokrát?

Představení společnosti

Společnost Alitalia je, jak již její název napovídá, italskou národní leteckou společností. Její historie sahá do roku 1947. Společnost je od roku 2001 členem aliance SkyTeam, stejně jako například ČSA nebo Air France. V dřívějších letech byla z poloviny vlastněná státem, v lednu 2009 však došlo k její privatizaci.

Alitalia zajišťuje přepravu po celém světě za pomoci více než 100 vlastních letounů (až na výjimky se jedná o letadla Airbus, kdy se průměrné stáří pohybuje pod 10 let). Patří tak k leteckým společnostem s nejmodernější flotilou a rovněž se řadí k nejbezpečnějším aerolinkám na světě.

Nabízí cesty do cca 100 různých destinací v 50-ti státech světa. Její domovská letiště se potom nachází v těchto městech: Řím, Milán Linate, Milán Malpensa, Turín, Benátky, Neapol a Katania.

Využijte odletu či příletu do některého z výše uvedených měst a můžete strávit prodloužený víkend v Itálii.

2013: Nové problémy na obzoru

Vzhledem k velké konkurenci v oblasti letecké přepravy cestujících, se letecká společnost dostala do finančních potíží. Neschopnost úhrady paliva i řada úvěrů málem zapříčinily bankrot společnosti. Východisko však společnost nalezla ve zvýšení základního kapitálu firmy.

Vedení společnosti i akcionáři odsouhlasili na podzim 2013 navýšení kapitálu firmy a další úvěr. Tyto peníze pomohou společnost udržet v provozu a letecká společnost plánuje udržet se a prosadit mezi mnoha dalšími přepravními společnostmi zajímavými slevovými akcemi, které mohou cestující zaujmout příjemnou cenou. Podaří se jí to? To ukáže až čas.

Můžete narazit i na extrémně výhodné letenky

Alitalia se hodlá na trhu udržet příznivými cenami letenek do celého světa. Jako bonus navíc často nabízí zajímavé slevové akce. Některé akce nabízí 15-20 % slevu na libovolný let v určitém časovém období. Navíc díky členství ve flotile SkyTeam může nabídnout i spojení některou z partnerských leteckých společností. Můžete tak najít v jejich rezervačním systému i letenky do Sydney či jiné země na jižní polokouli.

Jindy jsou nabízeny výrazné slevy na konkrétní letové trase. V minulosti je známé především díky výhodným tarifům do Severní Ameriky. Cenově velice příjemná byla například akční nabídka pro let Miláno-New York, který šlo pořídit za pouhých 5 900 Kč v roce 2011. Do Milána se přitom lze levně dostat mnoha nízkonákladovými dopravci, takže i s připočtením cesty vás pořád letenka vyjde výrazně levněji než přímo z Prahy či Vídně. Podobně šlo získat i letenku na Floridu.

Tato cena je příznivá nejen pro turisty. Akční cenu pro let do New Yorku ocení také ti, kteří do Ameriky cestují za výhodnými nákupy, které se při zakoupení zlevněné letenky vyplatí dvojnásob. Výhodné slevy na letenky se poměrně často opakují, proto se zájemcům o cestování vyplatí pravidelně sledovat aktuální nabídku společnosti. Existují různá uživatelská fóra, kde se tyto nabídky sdílí.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *