Aktivní dovolená na Ostravici

Letní výlety zdaleka nekončí. Stále ještě máte spoustu dní, které se vyplatí strávit v Beskydech na východě České republiky, nedaleko polských hranic. Beskydy patří mezi vyhledávané turistické cíle, neboť sází na luxusní ubytování, spoustu možností, jak trávit volný čas a aktivně objevovat krásy přírody. Přitom to máte coby kamenem dohodil do rušných městských ulic, a pokud se to časově dobře sejde, trefíte se zaručeně i do chystaných festivalů a kulturních akcí.

Beskydy

Kde se ubytovat?

Ubytování v Beskydech můžete směřovat na Ostravici, odkud se dostanete do nejžádanějších oblastí. Cenově dostupné letní pobyty si můžete oživit třeba zapůjčením elektrokola či segway. Konkrétně Ostravice vyniká svou bezvadnou polohou s výbornou dostupností na nejvyšší vrchol Beskyd, oblíbenou Lysou horu. Vyzkoušejte například modře značenou trasu Ostravice – Mazák, kde si cestou nahoru vychutnáte skalní útvar a překrásné výhledy do okolí. Za návštěvu rozhodně stojí i Satinské vodopády. Komu by pak nestačil vydatný výšlap na Lysou, může z Ostravice vyrazit směr druhý nejvyšší vrchol Beskyd, Smrk. Na rozdíl od Lysé hory sem neproudí davy, výšlap je sice náročnější, zato nabídne úchvatné výhledy do okolí. Z Ostravice se na Smrk dostanete po dobře značené červené stezce nebo od vodní nádrže Šance po žluté, odkud je cesta strmější. Červená stezka vás nasměruje také k vodopádům Bučacího potoka ležícím v chráněné rezervaci. Dovolená v Beskydech samozřejmě nemusí být pouze o pohybu, užijte si i zdejší výtečnou gastronomii a beskydské pochoutky.  

Pro náročné cestovatele i rodiny s dětmi

Při cestách po českých kopcích rezervujte ubytování na hotel.cz, kde najdete i výhodné pokoje pro skupiny cestujících přátel či rodiny s dětmi, kde je možné do pokoje přidat dětskou přistýlku, eventuálně si objednat speciální dětskou stravu. Hotely, penziony i apartmány jsou situované v čisté přírodě s překrásnými lesními scenériemi a nabízí tak skutečný odpočinek i prostor pro grilování a koupání v křišťálově čisté vodě.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Česko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.