Adršpach je největší skalní město v České republice

Pokud plánujete aktivní dovolenou, broumovský výběžek je ideální volbou. Adršpašsko-teplické skály jsou divoké, zároveň však neskutečně fascinující, a to nejen panenskou přírodou, ale také skvostnými pískovcovými útvary. Známá a turisty velice oblíbená jsou skaliska Milenci, Starosta a Starostová, Krakonošova lenoška, Homole cukru, Džbán a Sloní náměstí.

penzion Adršpach

V první řadě je nezbytné vyřešit ubytování, přičemž najdete různé penziony na Adršpašsku a Broumovsku. Potom můžete podnikat výlety. Vypravte se třeba na vysoko položené skalní jezírko, kde vás na pramici povozí převozník. Stejně tak nezapomeňte na půvabný Adršpašský vodopád. Samotný turistický okruh po zelené značce je dlouhý čtyři kilometry, ovšem na prohlídku si vyhraďte alespoň dvě hodiny. Obdivovat totiž budete spoustu zajímavých přírodních úkazů.

Zřícenina hradu Adršpach

Jestliže je ve vašem hledáčku třeba penzion Teplice nad Metují, vybrat si můžete z různých ubytovacích zařízení. Penziony jsou zasazeny do malebného prostředí. Z Teplic nad Metují potom můžete vyrazit k zřícenině hradu Adršpach. Podíváte se na části hradeb, obvodního zdiva někdejších obytných budov a štítové zdi. Projděte se skalním městem, které je přístupné celoročně, přičemž trasu zvládnou i aktivní senioři a menší děti.

Vlčí roklí se můžete projít do Teplického skalního města, kde jsou připraveny další okruhy. Počítejte však s tím, že trasa je náročnější, ovšem odměnou jsou pohledy na úžasné skalní útvary. Ideální je také nějaký penzion Adršpach, neboť toto město je skvělým výchozím bodem na výlety.

Adršpašsko-teplické skály jsou národní přírodní rezervací

Národní přírodní rezervace ukrývá celou řadu přírodních památek a nádherných zákoutí. Zahrnuje města jako Adršpach, Teplice nad Metují a vrchol Čáp nad obcí Skály. Rezervace je od roku 1933 a chrání Adršpašské skály a Teplické skály, mezi nimiž je hluboká Vlčí rokle.

Jestliže si chcete najít cenově přijatelné ubytování, podívejte se na penziony na stránce Penzion.cz. Budete spokojení s pestrostí nabídky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Česko se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.