6 nejžádanějších exotických zemí v roce 2015

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Deprimují vás zimní krátké dny a chladné počasí? Zkuste dobít pozitivní energii během zimní dovolené. Můžete využít volna mezi Vánoci nebo si vyšetřit týden dovolené a vybrat si ho v zimních měsících. Zvolíte-li některou z exotických destinací, můžete si užít slunce a koupání i během naší zimy. Zjistili jsme pro vás, které z exotických zájezdů jsou nejžádanější.

Thajsko

Na nejvyšší příčce oblíbenosti se již mnoho let drží dovolená v Thajsku. Země ležící v jihovýchodní Asii se vyznačuje horkým klimatem. Proto je návštěva Thajska vhodná v období naší zimy, kdy zde nepanují vyloženě tropická vedra. Teplota vzduchu se však stále drží kolem 30°C, proto si můžete užívat koupání v průzračně čistém moři.

Turisty do Thajska lákají především nádherné písečné pláže lemované palmami a azurově modré moře. Velkým plusem je také perfektní turistická vybavenost v podobě pohodlných hotelů. Přestože zájem o Thajsko stále roste a spolu s ním i výše cen, patří Thajsko stále k exotickým dovoleným za přijatelnou cenu.

Thajskem nepohrdnou ani milovníci historie, kteří zde mohou navštívit mnoho budhistických památek. Například v hlavním městě Bangkoku jich naleznete hned několik, navíc zde můžete navštívit královský palác nebo známá tržiště.

Pro cestu do Thajska na dobu kratší 30ti dnů nebudete potřebovat vízum.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty máme všichni spojené s puncem bohatství. Proto se do této lokality velmi rádi vydají ti, kdo hledají luxusní dovolenou za přijatelnou cenu. Ale oslní také obdivovatele netradiční architektury. Proslulé jsou především moderní výškové budovy a uměle vybudované ostrůvky nezvyklých tvarů.

K pohodě u moře lákají rozsáhlé čisté písečné pláže s průzračným mořem. Aktivit se nabízí nepočítaně od plavání, vodních sportů, až po nákupy v obřích nákupních centrech.

Počasí by vás nemělo nepříjemně zaskočit. Můžete se spolehnout na slunečné dny s teplotami vzduchu kolem 28°C. Cestě do Spojených arabských emirátů nahrává i aktuální zrušení vízové povinnosti pro občany ČR.

Dominikánská republika

Karibik je oblast s množstvím kouzelných ostrovů. Dominikánská republika leží právě v Karibiku, který se pyšní nádhernými písečnými plážemi, azurovým mořem a denními teplotami kolem 30°C. Na pobřeží naleznete hotelové komlexy s nadstandartními službami. Milovníci nedotčené přírody si zde ale také přijdou na své. Vnitrozemí ostrova pokrývá divoká příroda s množstvím zvířat i rostlinstva. Velmi kouzelně působí také nejvyšší hora Pico Duarte dosahující 3 000 m.n.m.

Kuba láká na čisté bílé pláže, zdroj: shutterstock.com

Kuba láká na čisté bílé pláže, zdroj: shutterstock.com

Kuba

Perlou Karibiku bývá nazýván ostrov Kuba. Přes trvající komunistický režim zde funguje čilý turistický ruch.

Teploty vzduchu pohybující se kolem třicítky a velmi teplé moře přejí koupání po celý rok. Rozsáhlé písčité pláže a čisté moře ke koupání přímo vybízí. Dovolenou si můžete zpestřit výlety k plantážím nebo například do Havany, kde zhlédnete mnoho zajímavých staveb, ale také zdevastovaná místa, která kontrastují s perfektně vybavenými hotely.

Mauricius

Mauricius je ostrov ležící uprostřed Indického oceánu. Jeho umístění přeje nadšeným potápěčům. Aktivní dovolenou si zde ale užijí také milovníci surfingu a překvapivě také golfisté. Mauricius totiž nabízí jedny z nejlepších hřišť golfu na světě.

Denní teploty kolem 27°C umožňují i běžné slunění na nádherných písečných plážích i koupání v průzračném moři.

Keňa

Nejen exotickou, ale rovněž originální dovolenou můžete strávit v Keni. Kromě teplého podnebí a koupání v moři zde můžete prožít vskutku poznávací dovolenou. V Keni lze volit zájezdy se zaměřením na safari. Uvidíte tak africká zvířata v jejich přirozeném prostředí a jejich pozorováním budete zcela okouzleni

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Amerika, Asie se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *