3 oblíbené destinace kam vyrazit letecky z Brna či Prahy

zdroj: shutterstock.com

Čas dovolených a zaslouženého odpočinku je tady. Po roční odmlce se mnoho z nás chystá na dovolenou. My vám představíme fantastické destinace, na které se můžete vydat letecky z Brna či Prahy.

Sbalte kufry a letní dovolená může začít! Níže uvádíme destinace, které vás určitě nezklamou. Každoročně je volí velké množství Čechů.

Egyptská Hurghada – ráj všech turistů

V případě, že se chystáte do Egypta, vydejte se do Hurghady, která vás naprostou okouzlí. Hurghada se stala oblíbenou především pro svoji výhodnou polohu mezi Luxorem a Káhirou. Turisté tak mají možnost navštívit impozantní staroegyptské památky bez dlouhého a náročného cestování.

Všichni určitě pamatují nepokoje v roce 2011, nyní je již situace klidnější a všechny letoviska jsou bezpečná. Stačí když budete dbát na doporučení vašeho průvodce.

V tzv. Staré Hurghadě určitě zavítejte do chrámu zaslíbeného královně Hatšepsut a také do Údolí králů a královen. Možností k výletu je opravdu mnoho.

Bezkonkurenčně vybavená je také hotelová základna, kde si každý turista přijde na své i ten méně náročný.  Vaše představy o aktivní i pasivní dovolené budou do puntíku splněny. Hotely se předhání v poskytování animačních programů, pořádání výletů a tradiční představení. Projeďte se na velbloudech nebo na čtyřkolce do pouštních oáz, velmi atraktivní je také potápění v Rudém moři. Možná právě tady spatříte zatoulaného Nema.

Tip: Vyzkoušejte last minute zájezdy do uvedených destinací. Můžete ušetřit i desítky procent!

Egyptské památky, zdroj: shutterstock.com

Djerba – slunečný ostrov

Stále více turistů proudí právě sem, na fantastický ostrov Djerba. Průzračné moře, sluneční svit až neuvěřitelných 325 dní v roce a pláže dýchající čistotou. Hotely jsou plné téměř po celý rok.

Právě na Djerbu se podle pověsti vydal i sám Odysseus (někdy se tak ostrovu říká Odysseův ostrov), který dal povel svému mužstvu, aby prozkoumali celičký ostrov. Odysseovi muži si ostrov zamilovali kvůli vstřícným a milým lidem a především díky jeho panenské kráse. Vězte, že i vy budete mít stejný pocit jako Odysseova družina.

Na Djerbu se vydejte, pokud máte v plánu strávit dovolenou lenošením a relaxací. Tuniská města jsou od největšího afrického ostrova poměrně hodně vzdálená. Také počítejte s velkým množstvím turistů, právě Češi si Djerbu velmi oblíbili.

Costa Brava alias divoké pobřeží

Navštivte zemi, pro kterou je typická býčí korida, pohodová siesta a tradiční fiesty. Španělsko si zamilujete pro typickou různorodost.

Právě Costa Brava patří mezi nejkrásnější místa celého Španělska. Prozářené pláže jsou zdobeny skalními útesy a romantickými zátokami. Prozkoumejte s nimi i další atraktivity Costa Bravy spolu s úchvatným Katalánskem.

Mezi hojně navštěvované a turisty opěvované patří  Tossa de Mar. Křivolaké uličky, průzračné moře, písečné pláže lemované skalními útesy, to jsou důvody vysoké oblíbenosti středověkého městečka.

Costa Brava disponuje kvalitním hotelovým zázemím pro všechny nadšené cestovatele, postačí si pouze vybrat.  Poznejte divoké pobřeží na vlastní oči a ochutnejte typické národní pokrmy (Paella či Tortilla espaňola) i nápoje (Sangría).

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Afrika, Egypt, Evropa, Jak vyrazit, Letecky, Léto, Španělsko se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Zelnitiusová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *