3 netradiční způsoby, jak strávit letošní Silvestr

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Už víte, kde budete trávit Silvestra? Vyměňte pohodlí domova za něco netradičního, na co budete vzpomínat ještě mnoho dalších let. Co Benátky, Kuba či Šumava? Že je na řešení Silvestra ještě brzy? Nenechte se zmást, čas utíká a s ním mizí i poslední volná místa. Rozhoďte sítě co nejdříve a naplánujte si skvělý zážitek!

Kam jet?

Nový rok můžete oslavit takřka kdekoli. Samozřejmě záleží na tom, s kým se rozhodnete poslední chvilky končícího roku strávit, avšak o nic méně důležité je, místo, jeho atmosféra a prostředí.

Pobyty můžete zakoupit osobně v nějaké z poboček cestovních kanceláří, nebo prostřednictvím internetu. Velmi silným hráčem jsou v poslední době i slevové portály, kde můžete narazit na pobyt za akční cenu. Nevýhodou však je, že se vám razantně zúží možný výběr. Pokud se nechcete řídit dle slev, ani dle peněz, co zvítězí. Hory? Evropské město? Teplé exotické destinace?

Silvestr na horách

Za nejpopulárnější způsob, jak strávit Silvestr, by mohl být označen pobyt spojený se zimními sporty v dech beroucím horském prostředí, ať už v rámci České republiky, nebo za jejími hranicemi. Oblíbené jsou chaty na Slovensku, poslední volné najdete zde.

Ve většině případů jsou však hotely, penziony i chalupy z většiny vyprodané, či minimálně zarezervované již ke konci léta. Pokud byste o takovémto strávení oslav nového roku uvažovali, buďte aktivní co nejdříve a místa si rezervujte.

Mezi nejoblíbenější české hory patří Šumava, Krkonoše, Jizerské hory, Jeseníky a Beskydy. Mezi zahraničními horami se těší největší popularitě mezi Čechy samozřejmě Alpy, rakouské, francouzské, italské i švýcarské. I tyto končiny vám kromě kvalitních sjezdovek, nabídnou netradiční zážitky.

Na kolik vás vyjde ubytování na horách na jihozápadě Čech a na kolik v Alpách?

FORMA UBYTOVÁNÍ CENA ZA OSOBU/NOC – ŠUMAVA CENA ZA OSOBU/NOC – ALPY
Hotel *** Od 1 350 Kč se snídaní Od 2 500 Kč se snídaní
penzion Od 400 Kč se snídaní Od 780 Kč se snídaní
chalupa Od 4 000 Kč/ pronájem chalupy pro 6 osob Od 6 000 Kč/ pronájem chalupy pro 6 osob
apartmán Od 1 000 Kč/ pronájem apartmánu pro dva Od 1 800 Kč/ pronájem apartmánu pro dva

Některé pobyty však není možné zakoupit pouze na jednu noc. Pečlivě si tuto informaci ohlídejte, je totiž možné, že by po vás pak majitel hotelu mohl chtít uhradit více nocí a že pobyt na jednu noc nebude vůbec možný. Pokud hodláte na horách zůstat déle než jednu noc, samozřejmě se vyplatí zakoupit si rovnou ubytovací balíček a nedokupovat jednotlivé noci zvlášť. Navíc riskujete, že další noc již nebudou volná lůžka.

Silvestr v ruchu evropských velkoměst

Další možností, kam se na oslavu Silvestra vydat, je jedno z mnoha krásných a specifickou vůní a atmosférou oplývajících evropských měst, přičemž každé je originální a zajímavé svým vlastním způsobem. Češi řadí mezi nejoblíbenější Paříž, Řím, Londýn a Benátky. I v tomto případě platí, že je vhodné ubytování na Silvestra rezervovat včas, než bude vyprodané.

Silvestr v Londýně, zdroj: shutterstock.com

Silvestr v Londýně, zdroj: shutterstock.com

V nabídce jsou většinou celé balíčky, které v sobě skrývají dopravu, ubytování, případně stravu či prohlídku města s průvodcem. Většinou si můžete vybrat dopravu autobusem či letecky, která je nejen dvakrát dražší, ale nabízí i dvakrát delší pobyt ve městě, jelikož na cestě strávíte maximálně pár hodin, nikoli dní. Chcete-li tedy přivítat další nový rok pod Eiffelovou věží, v královském parku s anglickým trávníkem, na jednom z nejstarších náměstí Evropy, nebo na jednom ze stoosmnácti ostrůvků v močálové laguně?

Silvestr v teple

V českém prostředí je Silvestr pevně spjat se zimním obdobím. Objednat si na tento den alespoň 25°C nelze, ale letenku ano. Pokud vás nemrzí utratit za silvestrovský pobyt nějakou tu korunu navíc, skutečně se můžete rozjet do některé ze vzdálenějších destinací za teplem. Oblíbeností v tomto období oplývá zejména Kuba, Thajsko, Zanzibar a Dominikánská republika.

Na Kubě můžete navštívit hory, tropickou přírodu i koloniální architekturu a nový rok přivítat v rytmu samby. V Thajsku můžete oslavovat Silvestr na pláži, přitom však navštívit některý z místních chrámů. Chcete-li na vlastní kůži zažít ráj na jednom z korálových ostrovů a nový rok přivítat v Indickém oceánu, vyrazte do Zanzibaru. Toužíte-li po krásách Karibiku, Dominikánská republika nebude špatnou volbou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa, Letecky, Zima se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristyna Rottova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *