3 nejoblíbenější španělské destinace pro letní dovolenou

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Rozhodujete se, zda ještě letos vyrazit do teplých krajin? I mezi nabídkami last-minute je velký výběr. Zkuste se zaměřit na Španělsko. Tento přímořský stát nabízí nejen možnost koupání v moři a relaxace na pláži. Okouzlí vás temperament zdejších obyvatel a celková pohodová atmosféra. Nemluvě o množství působivých architektonických památek i přírodních krás.

Se Španělskem si většina lidí spojuje turisty hojně navštěvované Baleárské ostrovy (Mallorca, Menorca, Ibiza a další menší ostrovy). Ale my se vydáme za poznáním toho pravého Španělska a přiblížíme vám tři nejvyhledávanější destinace na pevnině dle portálu NajítDovolenou.cz.

1. Andalusie

Španělsko se dělí na několik samostatných oblastí. Jednou z nich je Andalusie, jejíž horké klima i nádherné pláže lákají mnoho turistů.

Andalusie leží na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře i Atlantského oceánu. Je velmi úrodnou oblastí, proto byla obývána již v dávných dobách. Díky tomu zde mohou turisté navštívit množství historických památek. Upomínkou na arabskou nadvládu jsou maurské stavby, které na středoevropana působí exoticky. Nejznámější z maurských staveb jsou palác Alhambra v Granadě, mešita v Córdobě nebo věže v Seville.

Dovolenou u moře si v Andalusii můžete také zpestřit výletem do pohoří Sierra Nevada, jehož nejvyšší vrchol Muhacén dosahuje 3 479 metrů.

Nejvyhledávanějšími letovisky jsou Costa del Sol, Costa de la Luz a Costa Tropical. To těchto destinací najdete řadu výhodných last minute nabídek s odletem do 24 hodin. Zvolit ale můžete i méně známé přímořské destinace v Andalusii. I ty vám nabídnou nádherné pláže u moře a okusíte vášnivou atmosféru při tančení flamenca v ulicích měst. Tento proslulý španělský tanec má svůj původ právě v Andalusii.

2. Barcelona

Častým cílem turistů je město Barcelona, které je hlavním městem Katalánska. Jeho obliba spočívá především v jeho poloze na pobřeží Středozemního moře. Při pobytu v Barceloně tak můžete spojit pohodové koupání s vymoženostmi a pulsujícím životem ve velkoměstě.

V Barceloně budete okouzleni nevšední architekturou, která se brání geometričnosti a strnulosti moderních budov. Výrazný podíl na tváři současné Barcelony má proslulý stavitel Antoni Gaudí.

Sagrada Familia - nejznámější barcelonská památka, zdroj: wikipedia.org

Sagrada Familia – nejznámější barcelonská památka, zdroj: wikipedia.org

Dovolená ve Španělsku all inclusive tak v sobě propojí pobyt na slunných plážích i procházky romantickými ulicemi Barcelony a bohaté kulturní vyžití. Další zpestření nabízí vysoké hory, které lemují město ze severu a východu.

3. Madrid

Poněkud netradiční se může zdát cesta do hlavního města celého Španělska – do Madridu. Ale přestože Madrid neleží u moře, je vyhledávaným cílem turistů. Třetí největší evropské město láká především na architektonické památky. Převládají zde kostely, které vám učarují svou majestátností.

Madrid je také vysněným cílem všech milovníků umění, kteří zde mohou navštívit množství muzeí a galerií. Jmenujme jen ta nejvyhledávanější:

  • Museo del Prado – ukrývá díla významných umělců, právě sem se vypraví všichni obdivovatelé Francisca Goyi nebo Petera Paula Rubense. Zhlédnete zde také množství portrétů habsburských panovníků.
  • Museo Reina Sofia je muzeum soustředící se naopak na moderní umění. Právě zde můžete obdivovat Picasovu Guernicu.
  • Museo Thyssen-Bornemisza – muzeum moderního umění

Přestože v Madridu naleznete velké množství moderních staveb, centrum města si zachovává původní atmosféru. Velká náměstí s monumentálními stavbami střídají široké zelení lemované ulice. V historickém centru vyniká královský palác – Palacio Real.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Letecky, Léto, Španělsko se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *