10 nejkrásnějších pláží na Rhodu

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Rhodos, jinak také zvaný Sluneční ostrov, láká turisty všech kategorií. Kromě nádherného počasí (až 300 slunečných dní v roce) nabízí mnoho zajímavých historických památek, nádhernou přírodu, plně vybavená turistická centra i místa téměř nedotčená turistickým ruchem. Stejně rozmanitý je Rhodos i co se týče pláží. V každé části ostrova naleznete jiný typ pláží, své si zde proto najde opravdu každý. Přečtěte si o deseti nejkrásnějších plážích ostrova a dozvíte se, která z nich je tou pravou pro vás.

1. Pláž Kalathos

Pláž Kalathos se nachází na jihovýchodě ostrova necelých 50 km od hlavního města. Pláž je písečná, voda křišťálově čistá. Na pláži si lze, jako téměř všude po ostrově, najmout lehátka a slunečníky. Pláž přiléhá k menšímu turistickému letovisku, které nabízí dostatek příležitostí k návštěvě barů či restaurací, ale nachází se zde i klidná původní vesnice. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších pláží na slunečném ostrově Rhodos, kde se můžete věnovat klidnému odpočinku či vodním sportům.

2.Pláž Faliraki

Pláž Faliraki se rozkládá u největšího turistického centra ostrova. Nachází se zde velké hotelové komplexy i menší hotely a penziony, naleznete zde množství restaurací i zábavních center.

Faliraki je 5 km dlouhá písečná pláž lemovaná zelení s velmi pozvolným vstupem do vody. Tuto vlastnost ocení především rodiny s malými dětmi. Rušné turistické centrum potom uvítají milovníci zábavy i vodních sportů, protože na pláži se nachází řada půjčoven rozličného vybavení.

3. Pláž Tsambika

Na východním pobřeží ostrova se nachází 2 km dlouhá písčitá pláž Tsambika, která je lemovaná útesy a kopci. Nabízí tak úchvatné pohledy nejen z pláže, ale také z vrcholů kopců na moře a jeho pobřeží. Pláž má v jedné části pozvolný vstup do vody vhodný pro malé děti, v druhé části je naopak vstup prudší. Na pláži lze zapůjčit lehátka a slunečníky, nachází se zde také několik plážových taveren. I zde je možné věnovat se vodním sportům.

4. Pláž Ladiko

Na severovýchodním pobřeží leží romantická pláž Ladiko. Jedná se o pláž částečně písčitou a částečně oblázkovou s pozvolným vstupem do moře. Průzračná voda nabízí perfektní podmínky k potápění, šnorchlování i rybaření. Na romantičnosti pláži dodávají okolní kopce porostlé vonícími borovicemi.

5. Pláž Lindos

Pláž Lindos patří mezi nejoblíbenější pláže, oblíbily si ji především rodiny s dětmi. Pláž Lindos je nádherná písčitá pláž s výhledem na akropoli města Lindos, poblíž se nachází kouzelná zátoka Sv. Pavla. Kromě nádherného koupání je zde možnost vodních sportů i pro děti.

Pokud se chcete právě nyní vypravit na last minute, teplota moře se pohybuje kolem 24°C. Více informací na tiptravel.cz

6. Pláž Stegna

Na jižním pobřeží ostrova se nachází záliv s přístavem a písčitou pláží. Jedná se o klidné romantické letovisko vhodné pro klidnou relaxační dovolenou s možností koupání, šnorchlování či rybaření.

Vyzkoušejte rozličné vodní sporty!

Vyzkoušejte rozličné vodní sporty!

7. Pláž Pefkos

U vesničky Pefkos posazené v kopcích se rozkládá krásná klidná písečná pláž vhodná pro vodní sporty. Pro klidné koupání v soukromí dobře poslouží přilehlé menší pláže. V blízkém okolí lze navštívit historické památky, v noci lze potom vyrazit za zábavou přímo v tomto malém letovisku.

8. Pláž Anthony Quinn

Na severovýchodě ostrova naleznete záliv se dvěma úzkými plážemi s názvem Anthony Quinn. Pláže leží mezi rozeklanými skalisky a nabízí úchvatné pohledy i ideální podmínky k potápění a šnorchlování. Místní podmínky s ostrými kameny ve vodě vyžadují vybavení v podobě bot do vody.

Při večerních procházkách můžete pozorovat hvězdy, buď pouhým okem nebo speciálním dalekohledem.

9. Pláž Ixia

Na severozápadním cípu ostrova najdete pláž Ixia s šedým pískem a kamínkovými úseky, s pozvolným vstupem do moře a průzračnou vodou. Díky stálému větru jsou zde ideální podmínky pro windsurfing nebo kitesurfing pro pokročilé i pro začátečníky, kteří si zde mohou zaplatit kurzy těchto sportů. K dispozici jsou i půjčovny mnoha dalšího vybavení pro vodní vyžití – šplapadla, vodní skútry, atd.

10. Nudistická pláž Faliraki

Na nejjižnější části pláže Faliraki se nachází oficiální nudistická pláž s možností zapůjčení slunečníků a lehátek. Jedná se o malou písčitou pláž s malebnými malými skalisky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Letecky, Léto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *